דף הבית » News » מה קורה אם מפספסים כדור אחד?

מה קורה אם מפספסים כדור אחד?

השאירו פרטים ונחזור מיד:

. מה קורה אם מפספסים כדור אחד?

מהי גלולה למניעת הריון?

גלולות למניעת הריון הן סוג של אמצעי מניעה המשמשים למניעת הריון. הם נלקחים דרך הפה ומכילים הורמונים שעוצרים את הביוץ, התהליך שבו ביצית משתחררת מהשחלות. גלולות למניעת הריון הן אחת השיטות הפופולריות ביותר למניעת הריון, עם למעלה מ-100 מיליון משתמשים ברחבי העולם.

מה קורה אם אתה מתגעגע לגלולה אחת?

לפספוס גלולה אחת יכולה להיות מגוון השפעות, מחוסר השפעה ועד לסיכון מוגבר להריון. חשוב להבין את ההשלכות האפשריות של החמצת גלולה וכיצד לשמור על בטיחות.

ללא השפעה

במקרים מסוימים, ייתכן שלא תהיה שום השפעה להחמצת גלולה אחת. הסיבה לכך היא שההורמונים בגלולה נועדו להחזיק מעמד למשך פרק זמן מסוים, כך שאם תפספסו גלולה אחת, ייתכן שההורמונים עדיין נמצאים במערכת שלכם. עם זאת, חשוב לציין שזה לא תמיד כך ותמיד כדאי ליטול את הגלולה לפי ההוראות.

סיכון מוגבר להריון

החמצת גלולה אחת יכולה להגביר את הסיכון להריון. הסיבה לכך היא שההורמונים בגלולה נועדו להפסיק את הביוץ, ואם תפספסו גלולה אחת, עלול להתרחש ביוץ. משמעות הדבר היא שאתה עלול להיות בסיכון להיכנס להריון אם אתה מקיים יחסי מין לא מוגנים.

איך להישאר בטוח

אם אתה מתגעגע לגלולה אחת, יש כמה צעדים שאתה יכול לנקוט כדי להישאר בטוחים. ראשית, קח את הגלולה ברגע שאתה זוכר. אם איחרת יותר מ-24 שעות, קח שני כדורים למחרת. כדאי להשתמש גם באמצעי גיבוי למניעת הריון, כמו קונדומים, במשך שבעת הימים הבאים. לבסוף, אם אתה מקיים יחסי מין לא מוגנים במהלך תקופה זו, עליך לקחת אמצעי מניעה לשעת חירום.

השוואה מהירה

תַרחִישׁ השפעה
ללא השפעה ייתכן שההורמונים בגלולה עדיין נמצאים במערכת שלך.
סיכון מוגבר להריון ביוץ עלול להתרחש, מה שמעמיד אותך בסיכון להיכנס להריון.
איך להישאר בטוח קח את הגלולה ברגע שאתה זוכר, השתמש באמצעי גיבוי למניעת הריון, ולקחת אמצעי מניעה לשעת חירום במידת הצורך.

להחמצת גלולה אחת עלולה להיות השלכות חמורות, לכן חשוב ליטול את הגלולה לפי ההוראות. אם אתה מתגעגע לגלולה אחת, יש צעדים שאתה יכול לנקוט כדי להישאר בטוחים. כמו כן, חשוב לזכור שאמצעי מניעה לשעת חירום זמינים במידת הצורך. למידע נוסף, אתה יכול לצפות בסרטון זה על מה קורה אם אתה מחמיץ גלולה אחת.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן