דף הבית » News » מה קורה אם לא עושים דיאליזה?

מה קורה אם לא עושים דיאליזה?

השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה קורה אם לא עושים דיאליזה?

מהי דיאליזה?

דיאליזה היא הליך רפואי המסייע לסנן פסולת ועודפי נוזלים מהדם כאשר הכליות אינן יכולות לעשות זאת יותר. זהו טיפול מציל חיים לאנשים עם אי ספיקת כליות, הידוע גם בשם מחלת כליות סופית (ESRD). ניתן לבצע דיאליזה בבית או במרכז דיאליזה, ולרוב אורכת מספר שעות בכל מפגש.

מה קורה אם לא עושים דיאליזה?

אם לא תעשה דיאליזה, הגוף שלך יהפוך לעמוס ברעלים ובמוצרי פסולת שהכליות כבר לא יכולות לסנן. זה יכול להוביל להצטברות נוזלים בגוף, מה שעלול לגרום לנפיחות, קוצר נשימה ותסמינים אחרים. ללא דיאליזה, הרעלים בגוף יכולים להצטבר לרמות מסוכנות, ולהוביל לתרדמת ולמוות.

קבלת החלטה מושכלת

חשוב לקבל החלטה מושכלת אם לעשות דיאליזה או לא. חשוב לדבר עם הרופא שלך ועם ספקי שירותי בריאות אחרים על הסיכונים והיתרונות של דיאליזה. כמו כן, חשוב לקחת בחשבון את אורח החיים שלך וכיצד תשתלב בו דיאליזה.

טיפולים אלטרנטיביים

ישנם כמה טיפולים חלופיים לאי ספיקת כליות, כגון השתלת כליה או דיאליזה פריטונאלית. השתלת כליה היא הליך כירורגי שבו מושתלת כליה בריאה בגופו של אדם עם אי ספיקת כליות. דיאליזה פריטונאלית היא סוג של דיאליזה הנעשית בבית ומשתמשת ברירית הבטן כדי לסנן את הדם.

חיים עם אי ספיקת כליות

החיים עם אי ספיקת כליות יכולים להיות קשים, אבל יש הרבה משאבים זמינים לעזור. חשוב להישאר מעודכן לגבי מצבך ולשוחח עם הרופא שלך ועם ספקי שירותי בריאות אחרים לגבי אפשרויות הטיפול שלך. חשוב גם לדאוג לעצמך ולאכול תזונה בריאה ולהתאמן באופן קבוע. אם אתה שוקל דיאליזה, חשוב לדבר עם הרופא שלך ועם ספקי שירותי בריאות אחרים על הסיכונים והיתרונות של הטיפול. כמו כן, חשוב לקחת בחשבון את אורח החיים שלך וכיצד תשתלב בו דיאליזה. חשוב לקבל החלטה מושכלת לגבי הטיפול שלך ולדאוג לעצמך. למידע נוסף על אי ספיקת כליות ודיאליזה, מצא מידע נוסף בויקיפדיה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן