דף הבית » המלצות הצוות » מה קורה אם אתה מתגעגע לגלולה?

מה קורה אם אתה מתגעגע לגלולה?

השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה קורה אם אתה מתגעגע לגלולה?

מהי גלולה למניעת הריון?

גלולות למניעת הריון הן אמצעי מניעה הנלקח דרך הפה. הם מורכבים מהורמונים המונעים הריון על ידי עצירת הביוץ, עיבוי ריר צוואר הרחם ודילול רירית הרחם. גלולות למניעת הריון יעילות מאוד כאשר נוטלים אותן בצורה נכונה, אך להחמצת גלולה יכולה להיות השלכות חמורות.

מה קורה אם אתה מתגעגע לגלולה?

החמצת גלולה עלולה להגביר את הסיכון להריון. אם אתה מתגעגע לגלולה אחת, קח אותה ברגע שאתה נזכר ולקח את הגלולה הבאה בזמן הרגיל. אם אתה מחמיץ שני כדורים ברצף, קח שני כדורים ביום שאתה זוכר ושני כדורים למחרת. עליך להשתמש גם באמצעי גיבוי למניעת הריון, כגון קונדומים, במשך שבעת הימים הבאים. אם אתה מחמיץ יותר משני גלולות ברציפות, עליך לפנות לרופא או לספק שירותי בריאות לקבלת ייעוץ. ייתכן שתצטרך להתחיל חפיסת גלולות חדשה או לעבור לצורה אחרת של אמצעי מניעה.

סיכונים של החמצת גלולה

החמצת גלולה עלולה להגביר את הסיכון להריון. זה גם יכול להגביר את הסיכון לפתח קריש דם, שעלול להיות מסוכן. סיכונים אחרים כוללים דימום לא סדיר, כתמים ושינויים ברמות ההורמונים.

סיכון להריון

החמצת גלולה עלולה להגביר את הסיכון להריון. אם אתה מתגעגע לגלולה אחת, קח אותה ברגע שאתה נזכר ולקח את הגלולה הבאה בזמן הרגיל. אם אתה מחמיץ שני כדורים ברצף, קח שני כדורים ביום שאתה זוכר ושני כדורים למחרת. כדאי להשתמש גם באמצעי גיבוי למניעת הריון, כמו קונדומים, במשך שבעת הימים הבאים.

סיכון לקרישי דם

החמצת גלולה עלולה להגביר את הסיכון לפתח קריש דם, שעלול להיות מסוכן. קרישי דם עלולים לגרום לשבץ מוחי, התקף לב ותסחיף ריאתי. אם אתה חווה אחד מהתסמינים הבאים, פנה מיד לטיפול רפואי: כאבים בחזה, קוצר נשימה, שינויים פתאומיים בראייה או כאב או נפיחות ברגליים.

סיכונים אחרים

החמצת גלולה יכולה גם להגביר את הסיכון לדימום לא סדיר, כתמים ושינויים ברמות ההורמונים. שינויים אלה יכולים לגרום לשינויים במצב הרוח, כאבי ראש ובחילות.

מניעת גלולות שהוחמצו

ישנן מספר דרכים למנוע החמצת גלולה. אתה יכול להגדיר אזעקה בטלפון או בשעון כדי להזכיר לך לקחת את הגלולה. אתה יכול גם לשמור את הגלולות שלך בקופסת גלולות או מיכל אחר שקל לגשת אליו. לבסוף, אתה יכול לדבר עם הרופא או עם ספק שירותי הבריאות שלך על שיטות אחרות למניעת הריון שאולי קל יותר לזכור.

השוואה מהירה

תוֹצָאָה חסר 1 גלולה חסרים 2 כדורים חסרים יותר מ-2 כדורים
סיכון להריון מוּגדָל מוּגדָל מוּגדָל
סיכון לקרישי דם מוּגדָל מוּגדָל מוּגדָל
סיכונים אחרים דימום לא סדיר, כתמים, שינויים ברמות ההורמונים דימום לא סדיר, כתמים, שינויים ברמות ההורמונים דימום לא סדיר, כתמים, שינויים ברמות ההורמונים

שאלות ותשובות

ש: מה עלי לעשות אם אני מתגעגע לגלולה?

ת: אם אתה מתגעגע לגלולה אחת, קח אותה ברגע שאתה נזכר ולקח את הגלולה הבאה בזמן הרגיל. אם אתה מחמיץ שני כדורים ברצף, קח שני כדורים ביום שאתה זוכר ושני כדורים למחרת. כדאי להשתמש גם באמצעי גיבוי למניעת הריון, כמו קונדומים, במשך שבעת הימים הבאים. אם אתה מחמיץ יותר משני כדורים ברציפות, עליך לפנות לרופא או לספק שירותי בריאות לקבלת ייעוץ.

ש: מהם הסיכונים בהחמצת גלולה?

ת: החמצת גלולה עלולה להגביר את הסיכון להריון. זה גם יכול להגביר את הסיכון לפתח קריש דם, שעלול להיות מסוכן. סיכונים אחרים כוללים דימום לא סדיר, כתמים ושינויים ברמות ההורמונים.

ש: איך אני יכול למנוע החמצת גלולה?

ת: ישנן מספר דרכים למנוע החמצת גלולה. אתה יכול להגדיר אזעקה בטלפון או בשעון כדי להזכיר לך לקחת את הגלולה. אתה יכול גם לשמור את הגלולות שלך בקופסת גלולות או מיכל אחר שקל לגשת אליו. לבסוף, אתה יכול לדבר עם הרופא או עם ספק שירותי הבריאות שלך על שיטות אחרות למניעת הריון שאולי קל יותר לזכור.

סיכום

להחמצת גלולה יכולה להיות השלכות חמורות. זה יכול להגביר את הסיכון להריון ואת הסיכון לפתח קריש דם. סיכונים אחרים כוללים דימום לא סדיר, כתמים ושינויים ברמות ההורמונים. כדי למנוע החמצת גלולה, אתה יכול להגדיר אזעקה בטלפון או בשעון שלך, לשמור את הגלולות בקופסת גלולות או במיכל אחר, ולשוחח עם הרופא או עם ספק שירותי הבריאות על שיטות אחרות למניעת הריון.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן