דף הבית » המלצת הצוות » מה קורה אם אכלתי בטעות דג נא בהריון?

מה קורה אם אכלתי בטעות דג נא בהריון?

השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה קורה אם אכלתי בטעות דג נא בהריון?

מהם הסיכונים באכילת דג נא בהריון?

לאכילת דג נא בהריון עלולה להיות השלכות בריאותיות חמורות. דג נא יכול להכיל טפילים, חיידקים ווירוסים שעלולים לגרום להרעלת מזון. אלה עלולים להיות מסוכנים במיוחד עבור נשים בהריון, מכיוון שהם עלולים לגרום להפלה, לידה מוקדמת ומשקל לידה נמוך. הטפילים הנפוצים ביותר שנמצאים בדגים נאים הם אניסאקי ותולעי סרט. אניסאקיס הוא סוג של תולעת עגולה שעלולה לגרום לאניסאקיס, זיהום שעלול לגרום לכאבי בטן, בחילות והקאות. תולעי סרט עלולות לגרום לציסטרקוזיס, זיהום שעלול לגרום להתקפים, כאבי ראש ותסמינים נוירולוגיים אחרים. ניתן למצוא חיידקים כגון סלמונלה וליסטריה גם בדגים נאים. סלמונלה עלולה לגרום להרעלת מזון, שעלולה להוביל לחום, התכווצויות בטן ושלשולים. ליסטריה עלולה לגרום ליסטריוזיס, זיהום שעלול להוביל להפלה, לידה מת וסיבוכים חמורים אחרים. וירוסים כגון הפטיטיס A ונורו-וירוס יכולים להימצא גם בדגים נאים. הפטיטיס A עלולה לגרום לצהבת, עייפות וכאבי בטן. נורובירוס עלול לגרום להקאות, שלשולים ותסמינים אחרים במערכת העיכול.

כיצד אוכל להימנע מאכילת דג נא בהריון?

הדרך הטובה ביותר להימנע מאכילת דג נא בהריון היא להימנע מאכילתו לחלוטין. אם אתה כן בוחר לאכול דג נא, וודא שהוא ממקור בעל מוניטין ושהוא מוכן כראוי. אם אתה אוכל סושי, ודא שהוא עשוי עם דג מבושל. אם אתם אוכלים סשימי, ודאו שהוא עשוי מדגים שהוקפאו לפחות 15 יום. זה יהרוג את כל הטפילים, החיידקים והווירוסים שעלולים להיות נוכחים. אם אתם אוכלים סביצ'ה, ודא שהדג הושרה במרינדה חומצית למשך ארבע שעות לפחות. זה יהרוג את כל הטפילים, החיידקים והנגיפים שעלולים להיות נוכחים.

מה עלי לעשות אם בטעות אוכל דג נא בהריון?

אם בטעות אכלת דג נא בזמן ההריון, פנה מיד לרופא שלך. הרופא שלך יכול לעקוב אחריך עבור כל סימני זיהום ולספק טיפול במידת הצורך.

מהם התסמינים של אניסקיאזיס?

הסימפטומים של אניסקיאזיס יכולים לכלול כאבי בטן, בחילות, הקאות ושלשולים. במקרים מסוימים, הזיהום יכול לגרום לתגובה אלרגית, שעלולה לגרום לכוורות, גירוד ונפיחות.

מהם התסמינים של ציסטיקרקוס?

הסימפטומים של cysticercosis יכולים לכלול התקפים, כאבי ראש ותסמינים נוירולוגיים אחרים. במקרים מסוימים, הזיהום יכול לגרום לתגובה אלרגית, שעלולה לגרום לכוורות, גירוד ונפיחות.

מהם התסמינים של הרעלת סלמונלה?

התסמינים של הרעלת סלמונלה יכולים לכלול חום, התכווצויות בטן ושלשולים. במקרים מסוימים, הזיהום יכול לגרום לתגובה אלרגית, שעלולה לגרום לכוורות, גירוד ונפיחות. לאכילת דג נא בהריון עלולה להיות השלכות בריאותיות חמורות. חשוב להימנע מאכילת דג נא בהריון ולפנות לקבלת טיפול רפואי אם אכלת אותו בטעות. כדי ללמוד עוד על הסיכונים באכילת דג נא בהריון, צפו בסרטון זה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן