דף הבית » לא להאמין » מה היה קורה אם לחלקיקי האור הייתה מסה?

מה היה קורה אם לחלקיקי האור הייתה מסה?

השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה היה קורה אם לחלקיקי האור הייתה מסה?

מה זה מסה?

מסה היא מדד לכמות החומר באובייקט. זה תכונה בסיסית של כל חומר, וזה מה שנותן לאובייקט את האינרציה שלו. המסה נמדדת בקילוגרמים, והיא זהה ללא קשר למיקומו של העצם או לכוח הכבידה הפועל עליו.

מה זה אור?

אור הוא סוג של אנרגיה הנעה בגלים. הוא מורכב מחלקיקים זעירים הנקראים פוטונים, שאין להם מסה. האור נע במהירות קבועה של כ-300,000 קילומטרים לשנייה בוואקום.

מה היה קורה אם לחלקיקי האור הייתה מסה?

אם לחלקיקי האור הייתה מסה, הייתה לכך השפעה עמוקה על היקום. מהירות האור כבר לא תהיה קבועה, והיא תושפע מנוכחות החומר. המשמעות היא שהאור ינוע לאט יותר באזורי החלל עם יותר חומר, ומהר יותר באזורים עם פחות חומר.

השפעה על מהירות האור

מהירות האור היא אחד הקבועים החשובים ביותר בפיזיקה. הוא משמש לחישוב גיל היקום, והוא הבסיס לתורת היחסות. אם לחלקיקי האור הייתה מסה, מהירות האור כבר לא הייתה קבועה, והיא הייתה מושפעת מנוכחות החומר. המשמעות היא שהאור ינוע לאט יותר באזורי החלל עם יותר חומר, ומהר יותר באזורים עם פחות חומר.

השפעה על היקום

ההשפעות של חלקיקי אור בעלי מסה יהיו מרחיקות לכת. זה ישפיע על האופן שבו נוצרים כוכבים וגלקסיות, וזה ישפיע גם על הדרך שבה האור נע ביקום. לדוגמה, לאור מגלקסיות רחוקות ייקח זמן רב יותר להגיע אלינו, והיקום ייראה עתיק בהרבה ממה שהוא באמת.

השפעה על הפיזיקה

ההשלכות של חלקיקי אור בעלי מסה יורגשו בכל תחום הפיזיקה. זה ידרוש חשיבה מחודשת שלמה של חוקי הפיזיקה, ויהיה לזה השפעה עמוקה על הדרך שבה אנו מבינים את היקום.

השוואה מהירה

תכונה חלקיקי אור ללא מסה חלקיקי אור עם מסה
מהירות האור קָבוּעַ מִשְׁתַנֶה
השפעה על היקום אף אחד לאור מגלקסיות רחוקות ייקח יותר זמן להגיע אלינו
השפעה על הפיזיקה אף אחד חשיבה מחודשת מלאה על חוקי הפיזיקה

הרעיון של חלקיקי אור בעלי מסה הוא רעיון מסקרן, והוא היה נושא להשערות ולוויכוחים רבים. אמנם אי אפשר לדעת בוודאות מה יהיו ההשלכות של תרחיש כזה, אבל ברור שתהיה לו השפעה עמוקה על היקום ועל חוקי הפיזיקה.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן