דף הבית » News » מה ההבדל בין FBI ל-CIA?

מה ההבדל בין FBI ל-CIA?

2023-06-12 10:08:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה ה-FBI?

הבולשת הפדרלית (FBI) היא זרוע החקירה העיקרית של משרד המשפטים של ארצות הברית. היא אחראית לחקירת פשעים פדרליים ולהגנה על ארצות הברית מפני איומים זרים ומפנים כאחד. ה-FBI הוקם בשנת 1908 ומרכזו בוושינגטון ה-FBI אחראי לחקירת מגוון רחב של פשעים פדרליים, כולל טרור, פשע רשת, פשע מאורגן, פשעי צווארון לבן, שחיתות ציבורית, הפרות זכויות אזרח ועבירות הקשורות לסמים . ה-FBI פועל גם כדי להגן על ארצות הברית מפני איומי מודיעין זרים וכדי להגן על התשתית הקריטית של המדינה.

מה זה ה-CIA?

סוכנות הביון המרכזית (CIA) היא סוכנות הביון הזרה העיקרית של ארצות הברית. היא אחראית על איסוף, ניתוח והפצת מודיעין זר לנשיא ולפקידי ממשל אחרים. ה-CIA הוקם בשנת 1947 ומרכזו בלנגלי, וירג'יניה. ה-CIA אחראי על איסוף מודיעין ממקורות זרים, ניתוחו ומסירתו לנשיא ולפקידי ממשל אחרים. ה-CIA פועל גם כדי להגן על ארצות הברית מפני איומי מודיעין זרים ולהגן על התשתית הקריטית של המדינה.

השוואה מהירה

FBI CIA
חוקר פשעים פדרליים אוסף מידע זר
מגן על ארצות הברית מפני איומים זרים ומפנים כאחד מגן על ארצות הברית מפני איומי מודיעין זרים
הוקם בשנת 1908 הוקם בשנת 1947
מטה בוושינגטון הבירה מטה בלנגלי, וירג'יניה

ה-FBI וה-CIA הן שתיים מהסוכנויות הפדרליות החשובות והידועות ביותר בארצות הברית. אמנם יש להם משימות דומות, אבל יש להם תפקידים ואחריות שונים. ה-FBI אחראי על חקירת פשעים פדרליים והגנה על ארצות הברית מפני איומים זרים ומפנים כאחד. ה-CIA אחראי על איסוף מודיעין ממקורות זרים, ניתוחו ומסירתו לנשיא ולפקידי ממשל אחרים.

היסטוריה של ה-FBI וה-CIA

ה-FBI הוקם בשנת 1908 בתור לשכת החקירות. בתחילה הוטל עליה לחקור הפרות של חוקים פדרליים ולהגן על ארצות הברית מפני איומים זרים ומפנים. במהלך השנים, ה-FBI גדל בגודלו ובהיקפו וכעת הוא אחראי לחקירת מגוון רחב של פשעים פדרליים, לרבות טרור, פשיעה סייבר, פשע מאורגן, פשעי צווארון לבן, שחיתות ציבורית, הפרות זכויות אזרח ועבירות הקשורות לסמים. ה-CIA הוקם בשנת 1947 כסוכנות הביון המרכזית. בתחילה הוטל עליה לאסוף מודיעין ממקורות זרים, לנתחו ולמסור אותו לנשיא ולגורמים ממשלתיים אחרים. במהלך השנים, ה-CIA גדל בגודלו ובהיקפו וכעת הוא אחראי להגנה על ארצות הברית מפני איומי מודיעין זרים והגנה על התשתית הקריטית של האומה.

תפקידים ואחריות

ה-FBI אחראי על חקירת פשעים פדרליים והגנה על ארצות הברית מפני איומים זרים ומפנים כאחד. ה-FBI פועל להגנה על האומה מפני טרור, פשיעה ברשת, פשע מאורגן, פשעי צווארון לבן, שחיתות ציבורית, הפרות זכויות אזרח ועבירות הקשורות לסמים. ה-FBI פועל גם כדי להגן על ארה"ב מאיומי מודיעין זרים ולהגן על התשתית הקריטית של האומה. ה-CIA אחראי על איסוף מודיעין ממקורות זרים, ניתוחו ומסירתו לנשיא ולפקידי ממשל אחרים. ה-CIA פועל גם כדי להגן על ארצות הברית מפני איומי מודיעין זרים ולהגן על התשתית הקריטית של המדינה.

שאלות ותשובות

ש: מה ההבדל בין ה-FBI ל-CIA?

ת: ה-FBI אחראי על חקירת פשעים פדרליים והגנה על ארצות הברית מפני איומים זרים ומפנים כאחד. ה-CIA אחראי על איסוף מודיעין ממקורות זרים, ניתוחו ומסירתו לנשיא ולפקידי ממשל אחרים.

ש: מה ההיסטוריה של ה-FBI וה-CIA?

ת: ה-FBI הוקם בשנת 1908 ומרכזו בוושינגטון הבירה ה-CIA הוקם בשנת 1947 ומרכזו בלנגלי, וירג'יניה.

ש: מהם התפקידים והאחריות של ה-FBI וה-CIA?

ת: ה-FBI אחראי על חקירת פשעים פדרליים והגנה על ארצות הברית מפני איומים זרים ומפנים כאחד. ה-CIA אחראי על איסוף מודיעין ממקורות זרים, ניתוחו ומסירתו לנשיא ולפקידי ממשל אחרים. ה-CIA פועל גם כדי להגן על ארצות הברית מפני איומי מודיעין זרים ולהגן על התשתית הקריטית של המדינה.

סיכום

ה-FBI וה-CIA הן שתיים מהסוכנויות הפדרליות החשובות והידועות ביותר בארצות הברית. אמנם יש להם משימות דומות, אבל יש להם תפקידים ואחריות שונים. ה-FBI אחראי על חקירת פשעים פדרליים והגנה על ארצות הברית מפני איומים זרים ומפנים כאחד. ה-CIA אחראי על איסוף מודיעין ממקורות זרים, ניתוחו ומסירתו לנשיא ולפקידי ממשל אחרים. ה-FBI הוקם ב-1908 ומרכזו בוושינגטון, בעוד שה-CIA הוקם ב-1947 ומרכזו בלנגלי, וירג'יניה.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן