דף הבית » News » מה ההבדל בין כבש לעז?

מה ההבדל בין כבש לעז?

2023-06-13 03:31:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה כבש?

כבש הוא כבשה צעירה, בדרך כלל בת פחות משנה. כבשים נולדים עם מעטה עבה של צמר וצבעם לבן בדרך כלל. כבשים נולדים עם זנב קצר ורגליים קצרות, והם גדלים במהירות. כבשים הם בדרך כלל חיות מאוד ידידותיות וסקרניות, ולעתים קרובות הם מוחזקים כחיות מחמד. כבשים גדלים גם בגלל הבשר, הצמר והחלב שלהם.

מאפיינים פיזיים של כבש

לכבשים יש מעטה עבה של צמר, שצבעו בדרך כלל לבן. יש להם רגליים קצרות וזנב קצר. לכבשים ראש קטן עם לוע קצר ועיניים גדולות. לכבשים אוזניים קטנות ומחודדות וצוואר קצר.

דיאטה של כבש

כבשים הם אוכלי עשב, כלומר הם אוכלים רק צמחים. כבשים אוכלים דשא, חציר וסוגים אחרים של צמחייה. כבשים צריכים גם לשתות הרבה מים כדי להישאר בריאים.

מה זה עז?

עז היא יונק השייך לאותה משפחה כמו כבשים. עיזים בדרך כלל גדולות יותר מהטלאים ויש להן רגליים ארוכות יותר וזנב ארוך יותר. עזים הן בדרך כלל בצבע חום, שחור או לבן. עזים מוחזקות לרוב כחיות מחמד, והן גדלות גם בגלל הבשר, החלב והפרווה שלהן.

מאפיינים פיזיים של עז

לעזים יש פרווה עבה, שצבעה בדרך כלל חום, שחור או לבן. יש להם רגליים ארוכות וזנב ארוך. לעזים יש ראש גדול עם לוע ארוך ועיניים קטנות. לעזים אוזניים גדולות ומחודדות וצוואר ארוך.

דיאטה של עז

עיזים הן אוכלות כל, כלומר הן אוכלות צמחים ובעלי חיים כאחד. עיזים אוכלות דשא, חציר וסוגים אחרים של צמחייה. עיזים אוכלות גם חרקים, מכרסמים קטנים וחיות קטנות אחרות. עיזים צריכות לשתות הרבה מים כדי להישאר בריאים.

הבדלים בין כבש לעז

ההבדל העיקרי בין כבש לעז הוא גודלם. כבשים בדרך כלל קטנים יותר מעיזים ויש להם רגליים קצרות יותר וזנב קצר יותר. לכבשים יש גם פרווה עבה יותר של צמר, בעוד לעזים יש פרווה עבה יותר. כבשים הם אוכלי עשב ואילו עיזים הן אוכלות כל. כבשים הם בדרך כלל בצבע לבן, בעוד שעיזים בדרך כלל בצבע חום, שחור או לבן.

קווי דמיון בין כבש לעז

גם לכבשים וגם לעיזים יש מעיל עבה של פרווה או צמר. שני בעלי החיים צריכים לשתות הרבה מים כדי להישאר בריאים. שתי בעלי החיים מוחזקים לעתים קרובות כחיות מחמד, והם גדלים גם בגלל הבשר, החלב והפרווה שלהם.

סיכום

כבשים ועיזים הם שניהם יונקים השייכים לאותה משפחה. יש להם הבדלים רבים, כולל גודל, מעיל, תזונה וצבע. יש להם גם כמה קווי דמיון, כולל הצורך שלהם במים והשימוש בהם כחיות מחמד ולמזון. הכרת ההבדלים והדמיון בין כבש לעז יכולה לעזור לך להחליט איזה מהם מתאים לך.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן