דף הבית » News » מה גודלה של מדינת ישראל?

מה גודלה של מדינת ישראל?

מה גודלה של מדינת ישראל?
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה גודלה של מדינת ישראל?

מדינת ישראל היא מדינה קטנה השוכנת במזרח התיכון. היא גובלת בלבנון, סוריה, ירדן ומצרים. שטחה הכולל של המדינה הוא 20,770 קמ"ר, מה שהופך אותה קטנה במעט ממדינת ניו ג'רזי בארה"ב. אוכלוסיית ישראל מוערכת בכ-8.7 מיליון איש.

הגיאוגרפיה של ישראל

ישראל מחולקת לשלושה אזורים גיאוגרפיים מובהקים: מישור החוף, ארץ הגבעות ובקעת הירדן. מישור החוף הוא רצועת אדמה צרה לאורך הים התיכון. גרים בה רוב אוכלוסיית הארץ וערים מרכזיות כמו תל אביב וחיפה. ארץ הגבעות ממוקמת במרכז הארץ ומאופיינת בגבעות ועמקים מתגלגלים. בקעת הירדן שוכנת במזרח והיא אזור חקלאי פורה.

אקלים ישראל

בישראל יש אקלים ים תיכוני, עם קיץ חם ויבש וחורף מתון ורטוב. הטמפרטורה הממוצעת בקיץ היא בסביבות 25°C (77°F), בעוד שבחורף היא בסביבות 10°C (50°F). כמות המשקעים היא החזקה ביותר בחודשי החורף, עם ממוצע של כ-500 מילימטרים (20 אינץ') בשנה.

הדמוגרפיה של ישראל

ישראל היא מדינה מגוונת, עם אוכלוסייה המורכבת מיהודים, ערבים וקבוצות אתניות ודתיות אחרות. רוב האוכלוסייה היא יהודית, המהווה כ-75% מכלל האוכלוסייה. 25% הנותרים מורכבים מערבים, דרוזים וקבוצות מיעוט אחרות.

כלכלת ישראל

לישראל יש כלכלה מפותחת מאוד, עם תוצר לנפש של כ-37,000 דולר. המדינה היא יצואנית גדולה של טכנולוגיה והיא ביתם של מספר חברות בינלאומיות גדולות, כמו אינטל, מיקרוסופט וגוגל. התיירות היא גם חלק חשוב מהכלכלה, עם למעלה מ-3 מיליון מבקרים בכל שנה.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן