דף הבית » המלצת הצוות » מה גודלה של ירושלים?

מה גודלה של ירושלים?

מה גודלה של ירושלים?
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה גודלה של ירושלים?

ירושלים היא בירת ישראל ואחת הערים העתיקות בעולם. זוהי עיר קדושה לשלוש דתות מרכזיות: יהדות, נצרות ואיסלאם. ירושלים היא יעד תיירותי מרכזי ובה נמצאים אתרים היסטוריים ודתיים רבים.

גודל ירושלים

גודלה של ירושלים הוא כ-125 קמ"ר (48 מייל רבוע). הוא מחולק לשני חלקים: מזרח ירושלים ומערב ירושלים. מזרח ירושלים היא החלק הגדול יותר, עם שטח של כ-70 קמ"ר (27 מייל רבוע). מערב ירושלים היא החלק הקטן יותר, בשטח של כ-55 קמ"ר (21 מייל רבוע).

אוכלוסיית ירושלים

אוכלוסיית ירושלים מוערכת בכ-865,700 איש. זה כולל גם את מזרח ומערב ירושלים. אוכלוסיית מזרח ירושלים מוערכת בכ-437,800 איש, בעוד שאוכלוסיית מערב ירושלים מוערכת בכ-427,900 איש.

היסטוריה של ירושלים

לירושלים היסטוריה ארוכה ועשירה. הוא מיושב לפחות מאז האלף הרביעי לפני הספירה. היא נשלטה על ידי אימפריות ואומות רבות ושונות לאורך ההיסטוריה שלה, כולל הבבלים, הרומאים, העות'מאנים והבריטים. ירושלים היא עיר קדושה לשלוש דתות מרכזיות: יהדות, נצרות ואיסלאם.

סיכום

ירושלים היא בירת ישראל ואחת הערים העתיקות בעולם. זהו יעד תיירותי מרכזי והוא ביתם של אתרים היסטוריים ודתיים רבים. גודלה של ירושלים הוא כ-125 קמ"ר (48 מייל רבוע), והאוכלוסייה מוערכת בכ-865,700 איש. לירושלים היסטוריה ארוכה ועשירה, והיא עיר קדושה לשלוש דתות מרכזיות: יהדות, נצרות ואיסלאם.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן