דף הבית » News » למה אני נרדם בכל מקום לאחרונה?

למה אני נרדם בכל מקום לאחרונה?

2023-06-14 13:33:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה גורם לישנוניות יתר?

אם הרגשת שאתה עייף כל הזמן ונרדם בכל מקום, אתה לא לבד. ישנוניות יתר היא בעיה נפוצה שיכולה לנבוע ממגוון סיבות. זה יכול להיגרם על ידי גורמי אורח חיים, מצבים רפואיים או תרופות.

גורמי אורח חיים

לאורח החיים שלך יכולה להיות השפעה גדולה על רמות האנרגיה שלך. אם אתה לא ישנה מספיק, זה יכול להוביל לישנוניות יתר במהלך היום. כמות השינה הדרושה לך משתנה מאדם לאדם, אך רוב המבוגרים זקוקים ל-7-9 שעות שינה בלילה. אם אתם לא ישנים מספיק, נסו ללכת לישון ולהתעורר בכל יום באותה שעה והימנעו ממסכים לפני השינה. בנוסף לשינה, הרגלי התזונה והפעילות הגופנית שלך יכולים גם להשפיע על רמות האנרגיה שלך. אכילת תזונה מאוזנת עם הרבה פירות, ירקות ודגנים מלאים יכולה לעזור לך לשמור על אנרגיה לאורך כל היום. פעילות גופנית יכולה גם לעזור להגביר את רמות האנרגיה שלך. אפילו רק כמה דקות של פעילות גופנית בכל יום יכולה לעשות הבדל גדול.

מצבים רפואיים

ישנוניות יתר עלולה להיגרם גם ממצבים רפואיים. דום נשימה בשינה הוא מצב שכיח שגורם לאנשים להפסיק לנשום במהלך השינה, מה שעלול להוביל לישנוניות יתר במהלך היום. מצבים אחרים כמו דיכאון, חרדה ובעיות בבלוטת התריס יכולים גם הם לגרום לישנוניות יתר.

תרופות

תרופות מסוימות עלולות גם לגרום לישנוניות יתר. אם התחלת לאחרונה תרופה חדשה, זה יכול להיות הגורם לישנוניות המוגזמת שלך. שוחח עם הרופא שלך אם אתה חושב שהתרופה שלך גורמת לך להיות ישנוני יתר על המידה.

איך להחזיר את האנרגיה שלך

אם אתה מרגיש ישנוני יתר על המידה, יש כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי להחזיר את האנרגיה שלך.

לישון מספיק

הצעד הראשון הוא לוודא שאתה ישן מספיק. השתדלו ללכת לישון ולהתעורר באותה שעה בכל יום והימנעו ממסכים לפני השינה. אם אתה עדיין מתקשה לישון, שוחח עם הרופא שלך על אפשרויות אחרות.

אכלו תזונה מאוזנת

אכילת תזונה מאוזנת עם הרבה פירות, ירקות ודגנים מלאים יכולה לעזור לך לשמור על אנרגיה לאורך כל היום. הימנע ממזונות מעובדים וחטיפים מתוקים, מכיוון שהם עלולים לגרום לרמות האנרגיה שלך לקרוס.

התאמן באופן קבוע

פעילות גופנית יכולה גם לעזור להגביר את רמות האנרגיה שלך. אפילו רק כמה דקות של פעילות גופנית בכל יום יכולה לעשות הבדל גדול. נסה למצוא פעילות שאתה נהנה ממנה, כגון הליכה, ריצה או שחייה.

מתי לפנות לרופא

אם הרגשת ישנוני יתר וניסית שינויים באורח החיים אבל עדיין לא הצלחת להחזיר את האנרגיה שלך, מומלץ לפנות לרופא. הרופא שלך יכול לעזור לך לזהות את כל המצבים הרפואיים הבסיסיים או התרופות שעלולות לגרום לישנוניות המוגזמת שלך. אם הרגשתם ישנוני יתר ואינכם בטוחים מדוע, מומלץ לבחון מקרוב את אורח החיים שלכם ולראות אם יש שינויים שתוכלו לבצע. שינה מספקת, תזונה מאוזנת ופעילות גופנית סדירה יכולים לעזור להגביר את רמות האנרגיה שלך. אם שינויים באורח החיים לא עוזרים, מומלץ לפנות לרופא כדי לשלול כל מצב רפואי או תרופות בסיסיות שעלולות לגרום לישנוניות המוגזמת שלך. אם אתה מחפש מידע נוסף על מדוע אתה עלול להרגיש ישנוני יתר על המידה, בדוק את סרטון YouTube זה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן