דף הבית » News » כמה שוקל דלק סילון?

כמה שוקל דלק סילון?

2023-06-13 13:16:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה דלק סילון?

דלק סילוני הוא סוג של דלק תעופה המיועד לשימוש במטוסים המונעים באמצעות מנועי טורבינת גז. זוהי תערובת מורכבת של פחמימנים המופקים מנפט ומורכבת ממרכיבים שונים, כולל נפט, נפטא, בנזין ותוספים. דלק סילוני משמש הן במטוסים מסחריים והן במטוסים צבאיים, ותכונותיו מוסדרות באופן הדוק בסטנדרטים בינלאומיים.

כמה שוקל דלק סילון?

משקל הדלק הסילוני עשוי להשתנות בהתאם לסוג הדלק והטמפרטורה שלו. באופן כללי, לדלק סילוני יש צפיפות של כ-6.8 פאונד לליטר (0.81 ק"ג/ליטר) ב-15°C (59°F). משמעות הדבר היא שגלון דלק סילוני שוקל כ-6.8 פאונד (3.1 ק"ג). בטמפרטורות גבוהות יותר, צפיפות הדלק הסילוני פוחתת. לדוגמה, ב-40°C (104°F), צפיפות הדלק הסילוני היא בסביבות 6.4 פאונד לליטר (0.77 ק"ג/ליטר). המשמעות היא שגלון דלק סילוני בטמפרטורה זו ישקול בערך 6.4 פאונד (2.9 ק"ג).

כיצד משקל דלק סילוני משפיע על ביצועי המטוס?

למשקל הדלק הסילוני יש השפעה משמעותית על ביצועי המטוסים. ככל שהדלק כבד יותר, נדרש יותר דחף כדי להרים את המטוס מהקרקע. המשמעות היא שמטוסים חייבים לשאת יותר דלק כדי להגיע לאותה רמת ביצועים, מה שמגדיל את המשקל הכולל של המטוס ומקטין את טווח הנסיעה שלו. בנוסף, משקל הדלק הסילוני משפיע על יעילות הדלק של המטוס. ככל שהדלק כבד יותר, נדרשת יותר אנרגיה כדי להעביר את המטוס באוויר. המשמעות היא שמטוס צריך לשרוף יותר דלק כדי להגיע לאותה רמת ביצועים, מה שמקטין את טווח המטוס ומגדיל את צריכת הדלק שלו.

אילו גורמים משפיעים על משקל הדלק הסילוני?

משקל הדלק הסילוני מושפע מכמה גורמים, ביניהם סוג הדלק והטמפרטורה שלו. דלק סילוני מורכב ממרכיבים שונים, ומשקלו של כל רכיב יכול להשתנות בהתאם לסוג הדלק. לדוגמה, דלק סילוני מבוסס נפט הם בדרך כלל כבדים יותר מדלק סילוני מבוסס נפטה. בנוסף, משקל הדלק הסילוני מושפע מהטמפרטורה שלו. ככל שהטמפרטורה של הדלק עולה, צפיפותו יורדת, מה שאומר שגלון דלק סילוני ישקול פחות בטמפרטורות גבוהות יותר. זו הסיבה שיש לתדלק מטוסים בדלק קר לפני ההמראה, מכיוון שדלק קר צפוף יותר ומספק יותר דחף.

סיכום

דלק סילוני הוא תערובת מורכבת של פחמימנים, ומשקלו יכול להשתנות בהתאם לסוג הדלק והטמפרטורה שלו. באופן כללי, לדלק סילוני יש צפיפות של כ-6.8 פאונד לליטר (0.81 ק"ג/ליטר) ב-15°C (59°F). למשקל הדלק הסילוני יש השפעה משמעותית על ביצועי המטוס, שכן ככל שהדלק כבד יותר, נדרש יותר דחף כדי להרים את המטוס מהקרקע. בנוסף, משקל הדלק הסילוני משפיע על יעילות הדלק של המטוס, שכן ככל שהדלק כבד יותר, נדרשת יותר אנרגיה להנעת המטוס באוויר. משקל הדלק הסילוני מושפע ממספר גורמים, ביניהם סוג הדלק והטמפרטורה שלו.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן