דף הבית » בחירות הגולשים » כמה זמן צריך לתפוח בצק פיצה? | טיפים לבצק פיצה תופח

כמה זמן צריך לתפוח בצק פיצה? | טיפים לבצק פיצה תופח

2023-06-28 06:25:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה בצק פיצה?

בצק פיצה הוא סוג של בצק המשמש להכנת פיצה. הוא עשוי בדרך כלל מקמח, מים, שמרים ומלח. את הבצק ללוש ולאחר מכן מניחים לתפיחה לפני שמעצבים אותו לקרום פיצה. תהליך ההתפחה הוא שלב חשוב בהכנת בצק פיצה, שכן הוא עוזר ליצור מרקם קליל ואוורירי.

כמה זמן צריך לתפוח בצק פיצה?

משך הזמן שבצק פיצה צריך לתפוח תלוי בסוג הבצק ובטמפרטורת הסביבה. בדרך כלל, בצק פיצה צריך לתפוח לפחות שעה אחת, אבל יכול לקחת עד שלוש שעות עד שהבצק מכפיל את נפחו. אם משאירים את הבצק לתפוח זמן רב מדי, הוא עלול להתפחה יתר על המידה ומרקם הקרום יהיה דחוס וכבד.

טיפים לבצק פיצה תופח

השתמש במים חמים

בהכנת בצק פיצה, חשוב להשתמש במים חמימים. מים חמימים עוזרים להפעיל את השמרים החיוניים לתהליך ההתפחה. המים צריכים להיות בין 105 ל-115 מעלות פרנהייט.

שמור את הבצק מכוסה

כאשר בצק הפיצה תופח, חשוב לשמור אותו מכוסה. זה עוזר למנוע מהבצק להתייבש ומונע ממנו ליצור קרום. ניתן להשתמש במטלית לחה או בניילון נצמד כדי לכסות את הבצק.

השתמש בסביבה חמה

חשובה גם הסביבה בה תופח בצק הפיצה. הטמפרטורה האידיאלית לתפיחה של בצק פיצה היא בין 75 ל-85 מעלות פרנהייט. אם הסביבה קרה מדי, ייקח לבצק יותר זמן לתפוח.

חורר את הבצק

לאחר שבצק הפיצה הכפיל את נפחו, חשוב לחורר אותו. זה עוזר לשחרר את בועות האוויר שנוצרו בבצק ומונע מהבצק להתפחה יתרה.

סיכום

בצק פיצה תופח הוא שלב חשוב בהכנת הפיצה המושלמת. משך הזמן שהבצק אמור לתפוח תלוי בסוג הבצק ובטמפרטורת הסביבה. חשוב להשתמש במים חמימים, לשמור את הבצק מכוסה ולהשתמש בסביבה חמימה בעת התפיחת הבצק. לאחר שהבצק הכפיל את נפחו, חשוב לחורר אותו כדי למנוע תפיחה יתרה. למידע נוסף, מצא מידע נוסף בוויקיפדיה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן