דף הבית » לא להאמין » כמה זמן לצום לפני בדיקות דם כלליות?

כמה זמן לצום לפני בדיקות דם כלליות?

השאירו פרטים ונחזור מיד:

כמה זמן לצום לפני בדיקות דם כלליות?

מהי בדיקת דם כללית?

בדיקת דם כללית היא סוג של בדיקה רפואית המשמשת למדידת רמות של חומרים שונים בדם. הוא משמש לעתים קרובות לאבחון ולמעקב אחר מגוון מצבים רפואיים, כגון סוכרת, אנמיה ומחלת כליות. זה יכול לשמש גם כדי לבדוק זיהומים, כגון HIV או הפטיטיס, או כדי לפקח על היעילות של תרופות מסוימות.

מדוע נדרש צום לפני בדיקת דם כללית?

צום לפני בדיקת דם כללית חשוב מכיוון שהוא עוזר להבטיח שתוצאות הבדיקה מדויקות. כשאתה אוכל, הגוף שלך משחרר הורמונים מסוימים וחומרים אחרים לזרם הדם שלך. חומרים אלו יכולים להשפיע על תוצאות הבדיקה ולכן חשוב לצום פרק זמן מסוים לפני הבדיקה על מנת לקבל את התוצאות המדויקות ביותר.

כמה זמן צריך לצום לפני בדיקת דם כללית?

משך הזמן שעליך לצום לפני בדיקת דם כללית תלוי בסוג הבדיקה הנעשה. עבור רוב בדיקות הדם הכלליות, עליך לצום 8 עד 12 שעות לפני הבדיקה. זה אומר שאסור לאכול או לשתות שום דבר (למעט מים) במהלך הזמן הזה.

צום לפני בדיקת גלוקוז

אם אתה עובר בדיקת גלוקוז, עליך לצום 8 עד 12 שעות לפני הבדיקה. זה אומר שאסור לאכול או לשתות שום דבר (למעט מים) במהלך הזמן הזה.

צום לפני בדיקת פרופיל שומנים בדם

אם אתה עובר בדיקת פרופיל שומנים בדם, עליך לצום 9 עד 12 שעות לפני הבדיקה. זה אומר שאסור לאכול או לשתות שום דבר (למעט מים) במהלך הזמן הזה.

צום לפני בדיקת ספירת דם מלאה

אם אתה עובר בדיקת ספירת דם מלאה, עליך לצום 8 עד 12 שעות לפני הבדיקה. זה אומר שאסור לאכול או לשתות שום דבר (למעט מים) במהלך הזמן הזה.

למה לצפות במהלך תקופת הצום

במהלך תקופת הצום, אתה עלול להרגיש רעב, עייפות או עצבני. חשוב לזכור שתחושות אלו הן נורמליות ויחלפו לאחר שתאכלו. אתה צריך גם לשתות הרבה מים במהלך תקופת הצום כדי להישאר לחות.

השוואה מהירה

מִבְחָן זמן צום
בדיקת גלוקוז 8-12 שעות
בדיקת פרופיל ליפידים 9-12 שעות
בדיקת ספירת דם מלאה 8-12 שעות

סיכום

צום לפני בדיקת דם כללית חשוב על מנת לקבל את התוצאות המדויקות ביותר. משך הזמן שעלייך לצום תלוי בסוג הבדיקה הנעשה, אך ברוב בדיקות הדם הכלליות, עליך לצום 8 עד 12 שעות לפני הבדיקה. בתקופת הצום, אתה עלול להרגיש רעב, עייפות או עצבני, אך תחושות אלו נורמליות ויחלפו לאחר שתאכל. חשוב לשתות הרבה מים בתקופת הצום כדי לשמור על לחות.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן