דף הבית » News » כמה זמן לפני תשעה באב אסור ללכת לים

כמה זמן לפני תשעה באב אסור ללכת לים

השאירו פרטים ונחזור מיד:

כמה זמן לפני תשעה באב אסור ללכת לים

מה זה תשעה באב?

תשעה באב הוא יום אבל ותענית יהודי המצוין ביום התשיעי של חודש אב העברי. זהו יום זיכרון לחורבן שני המקדשים בירושלים, כמו גם לטרגדיות נוספות שפקדו את העם היהודי לאורך ההיסטוריה. ביום זה נהוג להימנע מפעילויות מסוימות כמו אכילה, שתייה, רחצה ונעלי עור.

מהן ההגבלות על יציאה לים לפני תשעה באב?

ההגבלות על יציאה לים לפני תשעה באב מבוססות על קטע בתלמוד הקובע שאין ללכת לים ביום שלפני תשעה באב. הגבלה זו מבוססת על הרעיון שהים הוא מקור לשמחה והנאה, ואין זה ראוי להשתתף בפעילויות מסוג זה ביום אבל.

מתי מתחילה ההגבלה?

ההגבלה על יציאה לים לפני תשעה באב מתחילה בשקיעה ביום שלפני ט' באב. משמע שאין ללכת לים לאחר השקיעה בשמיני באב.

אילו פעילויות אסורות?

ההגבלה על יציאה לים לפני תשעה באב חלה על כל פעילויות הכרוכות בים, כגון שחייה, שייט, דיג ושייט. כמו כן, נהוג להימנע מאכילת דגים או פירות ים אחרים ביום שלפני תשעה באב.

אילו פעילויות מותרות?

אמנם אין ללכת לים ביום שלפני תשעה באב, אבל מותר להיות ליד הים. לדוגמה, אפשר ללכת לאורך החוף או לשבת על החוף. מותר לאכול גם אוכל שבושל עם דגים או פירות ים אחרים, ובלבד שהאוכל בושל לפני תחילת ההגבלה.

מה אם אני צריך ללכת לים?

אם צריך ללכת לים למטרה הכרחית כמו לקיים מצוה או להציל חיים, אז מותר לעשות כן. עם זאת, אין להפיק הנאה מיותרת מהפעילות.

השוואה מהירה

פעילות מוּתָר
שחייה לא
שַׁיִט לא
דיג לא
סִירָאוּת לא
אוכל דגים לא
הליכה לאורך החוף כן
יושב על החוף כן
אכילת אוכל מבושל עם דגים כן
הולכים לים למטרה הכרחית כן

לסיכום, חשוב לזכור שאין ללכת לים ביום שלפני תשעה באב. הגבלה זו מבוססת על הרעיון שהים הוא מקור לשמחה והנאה, ואין זה ראוי להשתתף בפעילויות מסוג זה ביום אבל. אולם מותר להיות בקרבת הים, ולאכול אוכל שבושל בדגים או בשאר פירות ים, ובלבד שהתבשל האוכל לפני תחילת ההגבלה. אם צריך ללכת לים למטרה הכרחית כמו לקיים מצוה או להציל חיים, אז מותר לעשות כן. למידע נוסף על מגבלות תשעה באב, אנא היכנסו לקישור זה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן