דף הבית » TOP10 » כמה זמן לוקח לקבל תוצאות בדיקת HIV?

כמה זמן לוקח לקבל תוצאות בדיקת HIV?

השאירו פרטים ונחזור מיד:

כמה זמן לוקח לקבל תוצאות בדיקת HIV?

מהי בדיקת HIV?

HIV קיצור של נגיף הכשל החיסוני האנושי. זהו וירוס התוקף את המערכת החיסונית של הגוף ועלול להוביל לאיידס (תסמונת הכשל החיסוני הנרכש). בדיקת HIV היא בדיקת דם המשמשת לאיתור נוכחות הנגיף בגוף. חשוב להיבדק ל-HIV אם קיימתם יחסי מין לא מוגנים או חלקתם מחטים עם מישהו שעלול להידבק.

כמה זמן לוקח לקבל תוצאות בדיקת HIV?

משך הזמן שלוקח לקבל תוצאות בדיקת HIV תלוי בסוג הבדיקה שאתה עובר. רוב בדיקות HIV לוקחות בין שבוע לשבועיים כדי לקבל תוצאות. בדיקות HIV מהירות יכולות לספק תוצאות תוך 20 דקות בלבד.

בדיקות HIV סטנדרטיות

בדיקות HIV סטנדרטיות הן הסוג הנפוץ ביותר של בדיקת HIV. הם כוללים לקיחת דגימת דם ושליחתה למעבדה לבדיקה. לתוצאות של בדיקת HIV רגילה לוקח בדרך כלל בין שבוע לשבועיים לחזור.

בדיקות HIV מהירות

בדיקות HIV מהירות הן סוג חדש יותר של בדיקות HIV שיכולות לספק תוצאות תוך 20 דקות בלבד. בדיקות אלו כוללות נטילת דגימת דם או רוק ובדיקתה במקום. בדיקות HIV מהירות הופכות לזמינות יותר, אך הן אינן מדויקות כמו בדיקות HIV סטנדרטיות.

בדיקות HIV ביתיות

בדיקות HIV ביתיות הן סוג של בדיקת HIV שניתן לבצע בפרטיות הבית שלך. בדיקות אלו כוללות לקיחת דגימת דם או רוק ושליחתה למעבדה לבדיקה. לתוצאות של בדיקת HIV ביתית לוקח בדרך כלל בין שבוע לשבועיים לחזור.

למה לצפות כשתקבלו את תוצאות בדיקת ה-HIV

כאשר תקבל את תוצאות בדיקת ה-HIV שלך, תקבל דוח שיגיד לך אם יש לך את הנגיף או לא. אם הבדיקה חיובית, תופנה לרופא או לרופא להמשך בדיקות וטיפול. אם הבדיקה שלילית, יומלץ לך להמשיך לקיים יחסי מין בטוחים ולהיבדק שוב בעתיד.

נבדק שוב

אם קיימתם יחסי מין לא מוגנים או חלקתם מחטים עם מישהו שעלול להידבק, חשוב להיבדק שוב בעתיד. המרכז לבקרת מחלות ומניעתן (CDC) ממליץ לכל אחד בין הגילאים 13 ל-64 להיבדק ל-HIV לפחות פעם אחת.

מדבר עם הרופא שלך

אם יש לך שאלות או חששות לגבי בדיקת HIV או התוצאות שלך, חשוב לדבר עם הרופא או עם ספק שירותי הבריאות. הם יכולים לספק לך מידע נוסף ולעזור לך לקבל החלטות מושכלות לגבי הבריאות שלך.

קבוצות תמיכה

אם נבחנת חיובית ל-HIV, חשוב לדעת שאתה לא לבד. ישנן קבוצות תמיכה ומשאבים רבים שיעזרו לך להתמודד עם האבחנה שלך ולנהל את הבריאות שלך.

סיכום

בדיקת HIV היא צעד חשוב בהגנה על הבריאות שלך. חשוב לדעת כמה זמן לוקח לקבל תוצאות של בדיקת HIV ולמה לצפות כשתקבלו אותן. בדיקות HIV סטנדרטיות לוקחות בין שבוע לשבועיים כדי לקבל תוצאות, בעוד שבדיקות HIV מהירות יכולות לספק תוצאות תוך 20 דקות בלבד. כאשר תקבל את תוצאות בדיקת ה-HIV שלך, תקבל דוח שיגיד לך אם יש לך את הנגיף או לא. אם הבדיקה חיובית, תופנה לרופא או לרופא להמשך בדיקות וטיפול. אם הבדיקה שלילית, יומלץ לך להמשיך לקיים יחסי מין בטוחים ולהיבדק שוב בעתיד. חשוב גם לדבר עם הרופא או עם ספק שירותי הבריאות שלך אם יש לך שאלות או חששות לגבי בדיקות HIV או התוצאות שלך.

נקודות מפתח:

  • בדיקות HIV סטנדרטיות לוקחות בין שבוע לשבועיים כדי לקבל תוצאות.
  • בדיקות HIV מהירות יכולות לספק תוצאות תוך 20 דקות בלבד.
  • כאשר תקבל את תוצאות בדיקת ה-HIV שלך, תקבל דוח שיגיד לך אם יש לך את הנגיף או לא.
  • אם הבדיקה חיובית, תופנה לרופא או לרופא להמשך בדיקות וטיפול.
  • אם הבדיקה שלילית, יומלץ לך להמשיך לקיים יחסי מין בטוחים ולהיבדק שוב בעתיד.
  • חשוב לדבר עם הרופא או עם ספק שירותי הבריאות שלך אם יש לך שאלות או חששות לגבי בדיקות HIV או התוצאות שלך.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן