דף הבית » המלצת הצוות » כמה זמן לוקח להסיר שעבוד מחשבון בנק?

כמה זמן לוקח להסיר שעבוד מחשבון בנק?

השאירו פרטים ונחזור מיד:

כמה זמן לוקח להסיר שעבוד מחשבון בנק?

מה זה עיקול?

עיקול הוא תביעה משפטית נגד אדם או רכוש המאפשרת לנושה לגבות חוב. זוהי צורה של ריבית בטוחה המוענקת על נכס, כגון חשבון בנק, להבטחת תשלום חוב או התחייבות אחרת. כאשר מוטל עיקול על חשבון בנק, יש לנושה הזכות לקחת כסף מהחשבון כדי לשלם את החוב.

כמה זמן לוקח להסיר שעבוד מחשבון בנק?

משך הזמן שלוקח להסרת עיקול מחשבון בנק תלוי בסוג השעבוד ובתהליך המשמש להסרתו. ככלל, הסרת שעבוד מחשבון בנק עשויה להימשך בין מספר ימים למספר שבועות.

סוגי שעבודים

ישנם שני סוגים של שעבודים שניתן להטיל על חשבון בנק: מרצון וכפוי. שעבוד מרצון הוא כזה שמוטל על חשבון על ידי בעל החשבון, כגון הלוואה או משכנתא. עיקול לא רצוני הוא כזה שמוטל על חשבון על ידי נושה, כגון עיקול פסק דין או שעבוד מס.

תהליך הסרת עיקול

התהליך להסרת עיקול מחשבון בנק תלוי בסוג העיקול ובחוקים בשטח השיפוט בו הוטל השעבוד. באופן כללי, התהליך כולל:

  • הודעה לנושה על כוונת הסרת העיקול.
  • ניהול משא ומתן לתכנית תשלומים מול הנושה.
  • סילוק החוב במלואו.
  • הגשת שחרור עיקול לבית המשפט.
  • הודעה לבנק על שחרור עיקול.

לאחר שחרור השעבוד, הבנק יסיר אותו מהחשבון. תהליך זה יכול להימשך בין מספר ימים למספר שבועות, תלוי במורכבות התיק ובמהירות שבה הנושה ובית המשפט מעבדים את הניירת.

סיכום

הסרת שעבוד מחשבון בנק עשויה להיות תהליך ארוך, אך אפשרי. חשוב להבין את סוג השעבוד שהוטל על החשבון ואת תהליך הסרתו. על ידי ביצוע השלבים המפורטים לעיל, ניתן להסיר עיקול מחשבון בנק במועד. למידע נוסף על איך להסיר שעבוד מחשבון בנק, בדוק את הסרטון הזה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן