דף הבית » עוצר נשימה » כמה זמן לוקח להיכנס להריון לאחר הפסקת הגלולה?

כמה זמן לוקח להיכנס להריון לאחר הפסקת הגלולה?

השאירו פרטים ונחזור מיד:

. כמה זמן לוקח להיכנס להריון לאחר הפסקת הגלולה?

מהי הגלולה?

הגלולה, המכונה גם אמצעי מניעה אוראלי, היא סוג של אמצעי מניעה הורמונליים. הוא נלקח דרך הפה, לרוב פעם ביום, ומכיל הורמונים המונעים ביוץ והפריה. הגלולה היא אמצעי מניעה יעיל מאוד, עם שיעור כישלון של פחות מ-1%.

כמה זמן לוקח להיכנס להריון לאחר הפסקת הגלולה?

הזמן שלוקח להיכנס להריון לאחר הפסקת הגלולה תלוי במספר גורמים, כולל סוג הגלולה שנטלת, גילך והבריאות הכללית שלך. בדרך כלל, זה יכול לקחת בין כמה ימים למספר חודשים להיכנס להריון לאחר הפסקת הגלולה. אם היית לוקח גלולה משולבת (המכילה גם אסטרוגן וגם פרוגסטין), זה יכול לקחת עד שלושה חודשים עד שהגוף שלך מסתגל ל- שינוי בהורמונים. במהלך הזמן הזה, הגוף שלך יסתגל לרמות ההורמונים החדשות והמחזור שלך יחזור להיות סדיר. לאחר שהמחזור שלך סדיר, אתה אמור להיות מסוגל להיכנס להריון. אם היית לוקח גלולה המכיל פרוגסטין בלבד, זה יכול לקחת עד שישה חודשים עד שהגוף שלך מסתגל לשינוי ההורמונים. במהלך הזמן הזה, הגוף שלך יסתגל לרמות ההורמונים החדשות והמחזור שלך יחזור להיות סדיר. ברגע שהמחזור שלך סדיר, אתה אמור להיות מסוגל להיכנס להריון.

גיל ופוריות

הגיל הוא גם גורם חשוב בכל הקשור לפוריות. נשים בשנות ה-20 וה-30 המוקדמות לחייהן הן בעלות שיעורי הפריון הגבוהים ביותר, בעוד שלנשים בשנות ה-30 וה-40 המאוחרות לחייהן שיעורי הפריון נמוכים יותר. לנשים בסוף שנות ה-40 ושנות ה-50 המוקדמות לחייהן שיעורי הפריון הנמוכים ביותר.

בריאות ופוריות כללית

בריאות כללית היא גם גורם חשוב בכל הנוגע לפוריות. נשים במצב בריאותי תקין וללא מצבים רפואיים בסיסיים הן בעלות שיעורי הפריון הגבוהים ביותר. נשים הסובלות ממצבים רפואיים בסיסיים, כגון סוכרת, מחלת בלוטת התריס או תסמונת שחלות פוליציסטיות, עשויות להיות עם שיעורי פוריות נמוכים יותר.

שיטות אחרות למניעת הריון

קיימות שיטות רבות אחרות למניעת הריון, כולל קונדומים, דיאפרגמות, התקנים תוך רחמיים (IUD) ושתלים. לכל שיטה יתרונות וחסרונות משלה, וחשוב לדון בהם עם הרופא לפני קבלת החלטה.

השוואה מהירה

שיטה יְעִילוּת זמן להרות לאחר הפסקה
הגלולה שיעור כשל של פחות מ-1%. 3-6 חודשים
קונדומים שיעור כשל של 2-18%. מִיָדִי
דִיאָפרַגמָה שיעור כשל של 6-12%. מִיָדִי
IUD שיעור כשל של פחות מ-1%. מִיָדִי
שתלים שיעור כשל של פחות מ-1%. מִיָדִי

חשוב לזכור שהזמן שלוקח להיכנס להריון לאחר הפסקת הגלולה יכול להשתנות מאדם לאדם. גורמים כמו גיל, בריאות כללית וסוג הגלולה שנטלת יכולים כולם להשפיע על הזמן שלוקח להרות. חשוב לדון באפשרויות שלך עם הרופא שלך לפני קבלת החלטה. אם את שוקלת להפסיק את הגלולה ולנסות להיכנס להריון, חשוב לעקוב אחר המחזור החודשי והביוץ. אתה יכול להשתמש בערכת מנבא ביוץ כדי לעזור לך לקבוע מתי יש לך סיכוי גבוה לביוץ. אתה יכול גם להשתמש במוניטור פוריות כדי לעקוב אחר הפוריות שלך ולעזור לך לקבוע מתי יש לך סיכוי גבוה להרות. אם אתה מתקשה להרות לאחר הפסקת הגלולה, חשוב לדבר עם הרופא שלך. הרופא שלך יכול לעזור לך לקבוע את הגורם לקושי ולספק אפשרויות טיפול. למידע נוסף על פוריות ואמצעי מניעה, עיין בסרטון זה מיוטיוב.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן