דף הבית » המלצת הצוות » כמה זמן יכול להיות בשר מופשר במקרר?

כמה זמן יכול להיות בשר מופשר במקרר?

השאירו פרטים ונחזור מיד:

כמה זמן יכול להיות בשר מופשר במקרר?

מהו בשר מופשר?

בשר מופשר הוא בשר שהוקפא ולאחר מכן מופשר לשימוש בבישול. כאשר בשר מוקפא, הוא נשמר בטמפרטורה של 0 מעלות צלזיוס ומטה, מה שמונע את הצמיחה של חיידקים. כאשר הבשר מופשר, הוא מוחזר לטמפרטורה בטוחה לצריכה.

כמה זמן יכול להיות בשר מופשר במקרר?

בשר מופשר ניתן לשמור במקרר עד ארבעה ימים. זהו פרק הזמן המקסימלי שצריך לשמור את הבשר במקרר לפני בישולו או הקפאתו שוב. לאחר ארבעה ימים, יש לזרוק את הבשר שכן ייתכן שהוא נחשף לחיידקים שעלולים לגרום למחלות הנישאות במזון.

הפשרה בטוחה של בשר

בהפשרת בשר חשוב לעשות זאת בצורה בטוחה. הדרך הבטוחה להפשיר בשר היא במקרר. זה צריך להיעשות לפחות יום אחד לפני הצורך בבשר. יש להניח את הבשר במיכל במדף התחתון של המקרר כדי למנוע טפטוף של מיצים על מאכלים אחרים.

הפשרה מהירה של בשר

אם הזמן הוא המהות, יש דרכים אחרות להפשיר בשר במהירות. אחת הדרכים היא להניח את הבשר בשקית ניילון סגורה ולהטבילו במים קרים. יש להחליף את המים כל 30 דקות כדי להבטיח שהם יישארו קרים. יש לבשל את הבשר מיד לאחר הפשרתו.

הפשרת בשר במיקרוגל

הפשרת בשר במיקרוגל אינה מומלצת מכיוון שהיא עלולה לגרום לבישול לא אחיד. אם חייבים להפשיר בשר במיקרוגל, יש לבשלו מיד לאחר הפשרתו.

סיכום

בשר מופשר ניתן לשמור במקרר עד ארבעה ימים. לאחר ארבעה ימים, יש לזרוק את הבשר שכן ייתכן שהוא נחשף לחיידקים שעלולים לגרום למחלות הנישאות במזון. בהפשרת בשר חשוב לעשות זאת בצורה בטוחה. הדרך הבטוחה להפשיר בשר היא במקרר, אבל אם הזמן חשוב, יש דרכים אחרות להפשיר בשר במהירות. הפשרת בשר במיקרוגל אינה מומלצת מכיוון שהיא עלולה לגרום לבישול לא אחיד. למידע נוסף על הפשרה בטוחה של בשר, בדוק את הסרטון הזה מ- USDA.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן