דף הבית » TOP10 » כמה זמן אפשר לשמור טחינה ביתית במקרר?

כמה זמן אפשר לשמור טחינה ביתית במקרר?

2023-06-19 21:06:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה טחינה?

טחינה היא משחה העשויה משומשום הפופולרית במטבח המזרח התיכון והים תיכוני. זהו מרכיב מרכזי בחומוס, באבא גנוש ומנות אחרות. הוא משמש גם כתבלין, מורחים על לחם, או מוסיפים לסלטים ומרקים. טחינה מיוצרת על ידי טחינת שומשום לעיסה והוספת שמן, מלח ומרכיבים נוספים. זוהי תוספת מזינה ומלאת טעם למנות רבות.

כמה זמן טחינה מחזיקה מעמד?

טחינה יכולה להחזיק מעמד עד שישה חודשים כשמאוחסנת בכלי אטום במקרר. חשוב לשמור את הטחינה בכלי אטום כדי למנוע ממנה להתקלקל. אם הטחינה חשופה לאוויר או לאור, היא עלולה להתקלקל במהירות.

איך לאחסן טחינה

הדרך הטובה ביותר לאחסן טחינה היא בכלי אטום במקרר. חשוב להרחיק את הטחינה מאור שמש ישיר ומחום. חשוב גם לוודא שהמכל אטום היטב כדי למנוע כניסה של אוויר.

טחינה ביתית

טחינה ביתית היא דרך מצוינת להוסיף טעם ותזונה למנות שלך. קל להכנה וניתן לשמור במקרר עד שבועיים. להכנת טחינה ביתית תצטרכו שומשום, שמן, מלח ומרכיבים נוספים. מתחילים בקליית השומשום במחבת יבשה על אש בינונית כ-5 דקות. לאחר מכן, מוסיפים את השומשום הקלוי למעבד מזון ומעבדים עד שנוצרת משחה. מוסיפים שמן, מלח ושאר המרכיבים ומעבדים עד שהוא חלק. שומרים את הטחינה בכלי אטום במקרר עד שבועיים.

שאלות ותשובות

ש: האם אפשר להקפיא טחינה?

ת: כן, אפשר להקפיא טחינה. עדיף להקפיא אותו בכלי אטום עד שישה חודשים.

ש: האם אפשר להכין טחינה בלי מעבד מזון?

ת: כן, אפשר להכין טחינה בלי מעבד מזון. אפשר להשתמש במכתש ועלי או בבלנדר כדי לטחון את השומשום לעיסה.

ש: האם צריך לשמור טחינה בקירור?

ת: כן, יש לאחסן טחינה בכלי אטום במקרר. חשוב להרחיק את הטחינה מאור שמש ישיר ומחום.

סיכום

טחינה היא משחה העשויה משומשום הפופולרית במטבח המזרח התיכון והים תיכוני. זה יכול להחזיק עד שישה חודשים כאשר הוא מאוחסן בכלי אטום במקרר. ניתן לשמור טחינה ביתית במקרר עד שבועיים. חשוב להרחיק את הטחינה מאור שמש ישיר ומחום. ניתן להקפיא טחינה בכלי אטום עד חצי שנה. אפשר להכין טחינה ללא מעבד מזון באמצעות מכתש ועלי או בלנדר.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן