דף הבית » לא להאמין » כמה זמן אפשר לשמור חלב אם מחוץ למקרר?

כמה זמן אפשר לשמור חלב אם מחוץ למקרר?

השאירו פרטים ונחזור מיד:

כמה זמן אפשר לשמור חלב אם מחוץ למקרר?

מהם חיי המדף של חלב אם?

חלב אם הוא מזון מזין מאוד החיוני לגדילה והתפתחות של תינוקות. זה גם מקור תזונה חשוב עבור ילדים גדולים יותר ומבוגרים. אבל כמה זמן אפשר לשמור חלב אם מחוץ למקרר? חיי המדף של חלב אם תלויים בטמפרטורה שבה הוא מאוחסן. בדרך כלל, ניתן לאחסן חלב אם בטמפרטורת החדר עד ארבע שעות. לאחר מכן, יש לשמור בקירור או להקפיא. אם הטמפרטורה גבוהה מ-25 מעלות צלזיוס (77 מעלות צלזיוס), יש לשמור את החלב במקרר תוך שעה אחת.

כיצד לאחסן חלב אם

בעת אחסון חלב אם, חשוב להקפיד על הנחיות ארגון הבריאות העולמי (WHO). ארגון הבריאות העולמי ממליץ לאחסן חלב אם במיכל נקי ואטום. יש לסמן את המיכל עם תאריך ושעת האיסוף. ניתן לשמור חלב אם במקרר עד חמישה ימים. ניתן גם להקפיא עד שישה חודשים. בהקפאת חלב אם, יש להניח אותו בכלי אטום ולסומן את התאריך והשעה של האיסוף.

אחסון חלב אם בטמפרטורת החדר

כאשר מאחסנים חלב אם בטמפרטורת החדר, יש לשמור אותו במקום קריר וחשוך. אסור לחשוף את החלב לאור שמש ישיר או לחום. יש להרחיק אותו גם מפריטי מזון אחרים שעלולים לזהם אותו.

אחסון חלב אם במקפיא

כאשר מאחסנים חלב אם במקפיא, יש להכניסו לכלי אטום ולסמן את התאריך והשעה של האיסוף. יש להניח את החלב בחלק האחורי של המקפיא, הרחק מהדלת, שם הטמפרטורה עקבית יותר.

טיפים לאחסון חלב אם

בעת אחסון חלב אם, חשוב להקפיד על הנחיות ארגון הבריאות העולמי (WHO). להלן כמה טיפים לאחסון חלב אם:

  • אחסן חלב אם בכלי נקי ואטום.
  • סמן את המיכל עם התאריך והשעה של האיסוף.
  • מקררים חלב אם תוך ארבע שעות מהאיסוף.
  • להקפיא חלב אם עד שישה חודשים.
  • הרחק חלב אם מאור שמש ישיר ומחום.
  • אחסן חלב אם בחלק האחורי של המקפיא, הרחק מהדלת.

אחסון חלב אם נכון חיוני לשמירה על ערכו התזונתי ומניעת זיהום. כמו כן, חשוב לזכור כי אסור להשאיר חלב אם בטמפרטורת החדר במשך יותר מארבע שעות. אם לא נעשה שימוש בחלב במסגרת זמן זו, יש לזרוק אותו. למידע נוסף על אחסון חלב אם, תוכל לצפות בסרטון זה או לבקר בוויקיפדיה למידע נוסף.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן