דף הבית » המלצות העורכים » כמה זמן אפשר לשמור בשר מבושל במקרר?

כמה זמן אפשר לשמור בשר מבושל במקרר?

השאירו פרטים ונחזור מיד:

כמה זמן אפשר לשמור בשר מבושל במקרר?

מהם חיי המדף של בשר מבושל?

בשר מבושל יכול להחזיק במקרר עד ארבעה ימים, תלוי בסוג הבשר ובאופן האחסון. חיי המדף של בשר מבושל קצרים מזה של בשר נא, ולכן חשוב לאחסן אותו כראוי ולצרוך אותו במסגרת הזמן המומלצת.

איך לאחסן בשר מבושל

בשר מבושל יש לאחסן בכלי אטום או לעטוף היטב בניילון או בנייר אלומיניום. יש להכניסו למקרר בהקדם האפשרי לאחר הבישול ואין להשאירו בחוץ בטמפרטורת החדר יותר משעתיים.

טמפרטורת מקרר

יש להגדיר את טמפרטורת המקרר ל-40 מעלות צלזיוס או מתחת כדי להבטיח שהבשר המבושל יישאר טרי זמן רב ככל האפשר. כמו כן, חשוב להקפיד שהמקרר לא יהיה עמוס יתר על המידה, שכן הדבר עלול לגרום לעלייה בטמפרטורה ולקלקול מהיר יותר של המזון.

הקפאת בשר מבושל

בשר מבושל ניתן גם להקפיא לאחסון ארוך יותר. יש לעטוף אותו היטב בניילון נצמד או בנייר אלומיניום ולהניח בכלי או שקית הניתנת להקפאה. יש לצרוך את הבשר המבושל תוך ארבעה חודשים מהקפאה.

חימום מחדש של בשר מבושל

בשר מבושל יש לחמם מחדש לטמפרטורה פנימית של 165 מעלות צלזיוס כדי להבטיח שהוא בטוח לאכילה. חשוב להשתמש במדחום מזון כדי לבדוק את טמפרטורת הבשר כדי לוודא שהוא בטוח.

השלכת בשר מבושל

אם בשר מבושל אוחסן במקרר יותר מארבעה ימים, יש לזרוק אותו. חשוב גם להשליך בשר מבושל שיש לו ריח או מראה חריג, שכן זה יכול להעיד על כך שהוא התקלקל.

סיכום

בשר מבושל יכול להחזיק במקרר עד ארבעה ימים, תלוי בסוג הבשר ובאופן האחסון. יש לאחסן אותו בכלי אטום או לעטוף אותו היטב בניילון או בנייר אלומיניום ולהכניס למקרר בהקדם האפשרי לאחר הבישול. יש להגדיר את טמפרטורת המקרר ל-40 מעלות צלזיוס או מתחת כדי להבטיח שהבשר המבושל יישאר טרי זמן רב ככל האפשר. בשר מבושל ניתן גם להקפיא לאחסון ארוך יותר, אך יש לצרוך אותו תוך ארבעה חודשים מההקפאה. אם בשר מבושל אוחסן במקרר יותר מארבעה ימים, יש לזרוק אותו. למידע נוסף על בטיחות מזון, עיין בסרטון זה על בטיחות מזון.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן