דף הבית » המלצת הצוות » כמה זמן אסור לפטר עובדת לאחר חופשת לידה?

כמה זמן אסור לפטר עובדת לאחר חופשת לידה?

השאירו פרטים ונחזור מיד:

כמה זמן אסור לפטר עובדת לאחר חופשת לידה?

מהי חופשת לידה?

חופשת לידה היא פרק זמן בו מותר לאמהות טריות להמריא מהעבודה כדי להיקשר עם יילודיהן ולהסתגל לתפקידיהן החדשים כהורים. זה הזמן עבורם להתאושש מהלידה ולטפל בילודים מבלי לדאוג לעבודה. במדינות רבות חופשת לידה היא זכות חוקית, ומעסיקים נדרשים לספק אותה לעובדיהם.

כמה זמן אסור לפטר עובדת לאחר חופשת לידה?

משך הזמן שאסור לפטר עובדת לאחר חופשת לידה משתנה ממדינה למדינה. במדינות מסוימות, אסור לפטר עובד מכל סיבה שהיא במהלך חופשת הלידה. במדינות אחרות, נאסר על מעסיקים לפטר עובד רק לפרק זמן מסוים לאחר סיום חופשת הלידה שלהם. בארה"ב, חוק החופשה המשפחתית והרפואה (FMLA) מחייב מעסיקים לספק עד 12 שבועות של חופשה ללא תשלום. לאמהות טריות. בתקופה זו נאסר על המעסיקים לפטר את העובד מכל סיבה שהיא. לאחר שהסתיימו 12 שבועות החופשה, העובדת מוגנת מפני פיטורין למשך שנה נוספת. בבריטניה, החוק מחייב מעסיקים לספק עד 52 שבועות של חופשת לידה. בתקופה זו נאסר על המעסיקים לפטר את העובד מכל סיבה שהיא. לאחר שהסתיימו 52 שבועות החופשה, העובדת מוגנת מפני פיטורין למשך שישה חודשים נוספים. בקנדה, החוק מחייב מעסיקים לספק עד 17 שבועות של חופשת לידה. בתקופה זו נאסר על המעסיקים לפטר את העובד מכל סיבה שהיא. לאחר תום 17 שבועות החופשה, העובד מוגן מפיטורין למשך חצי שנה נוספים.

מה קורה אם עובדת מפוטרת במהלך חופשת הלידה?

אם עובדת תפוטר במהלך חופשת הלידה, ייתכן שהיא תוכל לנקוט בצעדים משפטיים נגד המעסיק. בהתאם למדינה, ייתכן שהעובד יוכל לתבוע על פיטורין שלא כדין או לבקש פיצוי על הפסדי שכר.

סיכום

חופשת הלידה היא זמן של אמהות טריות להתחבר עם יילודיהן ולהסתגל לתפקידיהן החדשים כהורים. במדינות רבות, אסור לפטר עובד מכל סיבה שהיא במהלך חופשת הלידה. לאחר סיום חופשת הלידה, לרוב העובדת מוגנת מפיטורין לפרק זמן מסוים. אם עובדת תפוטר במהלך חופשת הלידה, ייתכן שהיא תוכל לנקוט בצעדים משפטיים נגד המעסיק. למידע נוסף על חוקי חופשת הלידה במדינה שלך, בדוק את הסרטון הזה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן