דף הבית » המלצות הצוות » כמה זמן אסור לפטר אישה אחרי לידה?

כמה זמן אסור לפטר אישה אחרי לידה?

השאירו פרטים ונחזור מיד:

כמה זמן אסור לפטר אישה אחרי לידה?

סקירה כללית של פיטורי אישה לאחר לידה

לידה היא תקופה מיוחדת עבור כל אישה, וחשוב שהיא תוכל לקחת את החופש הדרוש כדי להחלים ולהיקשר עם היילוד שלה. במדינות רבות, אסור לפטר אישה לאחר לידה. מאמר זה ידון בחוקים ובתקנות לגבי פיטורי אישה לאחר לידה במדינות שונות.

ארצות הברית

בארצות הברית, חוק חופשות משפחתיות ורפואה (FMLA) מספק הגנה בעבודה לנשים שילדו לאחרונה. על פי ה-FMLA, נאסר על מעסיקים לפטר אישה בגלל יציאה של עד 12 שבועות של חופשה ללא תשלום עבור לידת ילד. את החופשה יש לקחת תוך 12 חודשים מיום לידת הילד.

קנדה

בקנדה, חוק ביטוח התעסוקה מספק הגנה בעבודה לנשים שילדו לאחרונה. על פי החוק, חל איסור על מעסיקים לפטר אישה בגין יציאה של עד 15 שבועות של חופשה ללא תשלום עבור לידת ילד. את החופשה יש לקחת תוך 52 שבועות מיום לידת הילד.

הממלכה המאוחדת

בבריטניה, תקנות הלידה וחופשת הורות מספקות הגנה בעבודה לנשים שילדו לאחרונה. על פי התקנות, חל איסור על מעסיקים לפטר אישה בגין יציאה של עד 52 שבועות של חופשה ללא תשלום לצורך לידת ילד. את החופשה יש לקחת תוך 52 שבועות מיום לידת הילד.

השוואה מהירה

מדינה חופשה ללא תשלום מסגרת זמן
ארצות הברית 12 שבועות 12 חודשים
קנדה 15 שבועות 52 שבועות
הממלכה המאוחדת 52 שבועות 52 שבועות

חשוב לציין שבכל המדינות הללו יש להעסיק את האישה לפרק זמן מסוים לפני שהיא זכאית להגנה על העבודה. בארצות הברית, האישה חייבת להיות מועסקת לפחות 12 חודשים לפני שהיא זכאית להגנת העבודה. בקנדה, האישה חייבת להיות מועסקת לפחות 12 חודשים לפני שהיא זכאית להגנת העבודה. בבריטניה, האישה חייבת להיות מועסקת לפחות 26 שבועות לפני שהיא זכאית להגנת העבודה. בנוסף להגנת העבודה, מדינות רבות מספקות גם הטבות נוספות לנשים שילדו לאחרונה. בארצות הברית, ה-FMLA מספק הטבות נוספות כגון הזכות לחזור לאותה עבודה או לעבודה מקבילה, הזכות לשמור על כיסוי ביטוח בריאות, והזכות לקחת עד 12 שבועות של חופשה ללא תשלום ללידה של יֶלֶד. בקנדה, חוק ביטוח התעסוקה מספק הטבות נוספות כגון הזכות לחזור לאותה עבודה או לעבודה מקבילה, הזכות לשמור על כיסוי ביטוח בריאות וזכות לקחת עד 15 שבועות של חופשה ללא תשלום עבור לידת יֶלֶד. בבריטניה, תקנות הלידה וחופשת הורות מספקות הטבות נוספות כגון הזכות לחזור לאותה עבודה או לעבודה מקבילה, הזכות לשמור על ביטוח בריאות וזכות לקחת עד 52 שבועות של חופשה ללא תשלום עבור לידת ילד. חשוב לציין שהחוקים והתקנות לגבי פיטורי אישה לאחר לידה משתנים ממדינה למדינה. חשוב להיות מודעים לחוקים ולתקנות במדינה שלך כדי שתוכל לוודא שאתה עומד בהם.

דעה אישית

כאישה, אני חושבת שחשוב שנשים יקבלו את החופש הדרוש כדי להתאושש ולהיקשר עם היילודים שלהן. כמו כן, חשוב שנשים לא יופלו לרעה על נטילת החופש הדרוש להולדת ילד. אני מאמינה שכל המדינות צריכות לקיים חוקים ותקנות שמגנים על נשים מפיטורין לאחר לידה. זה יבטיח שנשים לא יופלו לרעה על נטילת החופש הדרוש להולדת ילד ושהן יוכלו לקחת את החופש הדרוש כדי להחלים ולהיקשר עם יילודיהם.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן