דף הבית » המלצות הצוות » כמה זמן אי אפשר לנהוג אחרי הרחבת אישונים?

כמה זמן אי אפשר לנהוג אחרי הרחבת אישונים?

השאירו פרטים ונחזור מיד:

כמה זמן אי אפשר לנהוג אחרי הרחבת אישונים?

מהי הרחבת אישונים?

הרחבת אישונים היא הליך המשמש לבדיקת פנים העין. זה נעשה על ידי רופא עיניים או אופטומטריסט וכולל שימוש בטיפות עיניים מיוחדות הגורמות לאישון להתרחב, או להגדיל. זה מאפשר לרופא לראות טוב יותר את החלק האחורי של העין ולבדוק אם יש סימנים של מחלה או נזק.

למה לצפות במהלך הרחבת אישונים

כאשר אתה מגיע לפגישה שלך, הרופא שלך ייתן לך כמה טיפות של טיפות עיניים מיוחדות בכל עין. טיפות אלו יגרמו לאישונים שלך להתרחב, או להגדיל. זה יכול לקחת עד 30 דקות כדי להיכנס לתוקף. ברגע שהאישונים שלך מורחבים לחלוטין, הרופא שלך יוכל לבחון את פנים העיניים שלך מקרוב יותר.

כמה זמן אי אפשר לנהוג אחרי הרחבת אישונים?

לאחר שהאישונים שלך מורחבים לחלוטין, אסור לנהוג לפחות ארבע שעות. הסיבה לכך היא שטיפות העיניים עלולות לגרום לראייה מטושטשת ולרגישות לאור, מה שעלול להקשות על ראיית הכביש. כדאי גם להימנע מפעילויות הדורשות ממך למקד את העיניים, כגון קריאה או שימוש במחשב.

רגישות לאור לאחר הרחבת אישון

טיפות העיניים המשמשות במהלך הרחבת אישונים עלולות גם הן לגרום לרגישות לאור. המשמעות היא שאתה עלול להתקשות להיות באור בהיר, כגון אור שמש ישיר, במשך כמה שעות לאחר ההליך. עליך להרכיב משקפי שמש כשאתה יוצא החוצה ולהימנע מלהסתכל ישירות על אורות עזים.

תופעות לוואי של הרחבת אישונים

בנוסף לראייה מטושטשת ורגישות לאור, הרחבת אישונים עלולה לגרום גם לתופעות לוואי אחרות. אלה יכולים לכלול עיניים יבשות, כאבי ראש ובחילות. תופעות הלוואי הללו אמורות להיעלם תוך מספר שעות. אם הם נמשכים, עליך לפנות לרופא שלך.

מתי לפנות לרופא לאחר הרחבת אישונים

אם אתה חווה אחד מהתסמינים הבאים לאחר הרחבת אישונים, עליך לפנות מיד לרופא שלך:

  • כאב ראש חזק
  • בחילה או הקאות
  • ראייה מטושטשת שלא נעלמת
  • רגישות לאור שלא נעלמת
  • כאב או אדמומיות בעיניים

הרחבת אישונים היא הליך בטוח ויעיל שיכול לעזור לרופא שלך לאבחן ולטפל במצבי עיניים. עם זאת, חשוב לעקוב אחר הוראות הרופא ולהימנע מנהיגה לפחות ארבע שעות לאחר ההליך. אם אתה חווה תופעות לוואי כלשהן, פנה מיד לרופא שלך.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן