דף הבית » לא להאמין » כמה זמן אחרי רואקוטן אפשר להיחשף לשמש?

כמה זמן אחרי רואקוטן אפשר להיחשף לשמש?

השאירו פרטים ונחזור מיד:

כמה זמן אחרי רואקוטן אפשר להיחשף לשמש?

מה זה רואקוטן?

רואקוטן, הידוע גם בשם איזוטרטינואין, הוא תרופה המשמשת לטיפול באקנה חמורה. זוהי צורה של ויטמין A, ופועלת על ידי הפחתת כמות השמן המשתחררת על ידי העור. זוהי תרופה רבת עוצמה, ובדרך כלל נקבעת כמוצא אחרון למקרים חמורים של אקנה שלא הגיבו לטיפולים אחרים.

כיצד רואקוטן משפיע על החשיפה לשמש?

רואקוטן יכול להפוך את העור לרגיש יותר לשמש, ועלול להגביר את הסיכון לכוויות שמש. חשוב להגן על העור מפני השמש בעת נטילת רואקוטן, ולמשך זמן מה לאחר שסיימת ליטול את התרופה.

כמה זמן אחרי רואקוטן אפשר להיחשף לשמש?

מומלץ להמתין לפחות 6 חודשים לאחר סיום קורס הרואקוטן לפני חשיפת העור לשמש. במהלך תקופה זו, עליך להשתמש בקרם הגנה רחב טווח עם מקדם הגנה של 30 ומעלה, וללבוש ביגוד מגן בחוץ.

טיפים להגנה על העור מפני השמש

חשוב להגן על העור מפני השמש, גם לאחר שסיימת ליטול רואקוטן. להלן מספר טיפים להגנה על העור מפני השמש:

  • ללבוש קרם הגנה רחב טווח עם מקדם הגנה של 30 ומעלה.
  • לבשו ביגוד מגן, כגון כובע וחולצה עם שרוולים ארוכים.
  • הימנע מחשיפה ישירה לשמש בשעות השיא של 10:00 עד 16:00.
  • יש למרוח שוב קרם הגנה כל שעתיים, או לאחר שחייה או הזעה.
  • הימנע ממיטות שיזוף.

שאלות ותשובות

ש: האם אוכל להשתמש בקרם לחות בזמן נטילת רואקוטן?

ת: כן, אתה יכול להשתמש בקרם לחות בזמן נטילת רואקוטן. עם זאת, חשוב לבחור קרם לחות שאינו קומדוגני, כלומר לא יסתום לך את הנקבוביות. כמו כן, חשוב להימנע ממוצרים המכילים אלכוהול, שכן הדבר עלול לייבש את העור.

ש: האם זה בטוח להשתמש באיפור בזמן נטילת רואקוטן?

ת: כן, זה בטוח להשתמש באיפור בזמן נטילת רואקוטן. עם זאת, חשוב לבחור באיפור שאינו קומדוגני, כלומר לא יסתום לך את הנקבוביות. כמו כן, חשוב להימנע ממוצרים המכילים אלכוהול, שכן הדבר עלול לייבש את העור.

סיכום

רואקוטן היא תרופה רבת עוצמה המשמשת לטיפול באקנה חמורה. זה יכול להפוך את העור לרגיש יותר לשמש, וחשוב להגן על העור מפני השמש בעת נטילת רואקוטן, ולמשך זמן מה לאחר שסיימת ליטול את התרופה. מומלץ להמתין לפחות 6 חודשים לאחר סיום קורס הרואקוטן לפני חשיפת העור לשמש. כמו כן, חשוב להשתמש בקרם הגנה רחב טווח עם מקדם הגנה של 30 ומעלה, וללבוש ביגוד מגן בחוץ.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן