דף הבית » בחירות הגולשים » כמה זמן אחרי הפסקת מים כדאי ללכת לבית החולים?

כמה זמן אחרי הפסקת מים כדאי ללכת לבית החולים?

השאירו פרטים ונחזור מיד:

כמה זמן אחרי הפסקת מים כדאי ללכת לבית החולים?

מהי הפסקת מים?

הפסקת מים היא מונח רפואי המשמש לתיאור מצב שבו שק מי השפיר של אישה בהריון נקרע ומי השפיר דולפים החוצה. זה יכול לקרות בכל שלב במהלך ההריון, אבל הוא נפוץ ביותר בשלבים מאוחרים יותר. חשוב לציין שהפסקת מים אינה זהה להפרשה מימית, שהיא חלק נורמלי מההריון.

מה גורם להפסקת מים?

הסיבה המדויקת להפסקת מים אינה ידועה, אך ישנם מספר גורמים שיכולים להגביר את הסיכון. אלה כוללים: • בהריון עם תינוקות • שיש לך שק מי שפיר חלש או דק • זיהום ברחם • בעל היסטוריה של צירים מוקדמים • בעל היסטוריה של קרע ברחם

מהם הסימנים להפסקת מים?

הסימן השכיח ביותר להפסקת מים הוא זריחה פתאומית של נוזלים מהנרתיק. נוזל זה הוא בדרך כלל צלול וחסר ריח, אך עשוי להיות בעל גוון דם. סימנים נוספים כוללים התכווצויות, כאבי בטן ותחושת לחץ באזור האגן.

מתי כדאי ללכת לבית החולים לאחר הפסקת מים?

אם אתם חווים הפסקת מים, חשוב לפנות לטיפול רפואי בהקדם האפשרי. הסיבה לכך היא שהפסקת מים עלולה להוביל לסיכון מוגבר לזיהום, צירים מוקדמים וסיבוכים אחרים. אם אתה בשליש השלישי שלך, עליך לפנות מיד לבית החולים. אם אתה בשליש השני שלך, עליך לפנות לבית החולים תוך 24 שעות. אם אתה בשליש הראשון שלך, עליך לפנות לבית החולים תוך 48 שעות. חשוב לציין שאם את חשה בסימני צירים כלשהם, כמו צירים או כאבי בטן, עליך לפנות מיד לבית החולים, ללא קשר למרחק ההריון.

מה כדאי לעשות לפני שהולכים לבית החולים?

לפני שאתה הולך לבית החולים, יש כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי להתכונן. ראשית, עליך להתקשר לרופא או למיילדת ולהודיע להם מה קורה. ייתכן שהם יוכלו לספק עצות מה לעשות הלאה. כמו כן, כדאי להקפיד להחזיק בתיק ארוז עם כל הפריטים הדרושים להם תזדקקו במהלך השהות בבית החולים. זה צריך לכלול בגדים להחלפה, מוצרי טיפוח וכל תרופות שאתה לוקח.

למה אפשר לצפות בבית החולים?

עם הגעתך לבית החולים תבדקי על ידי רופא או מיילדת. הם יבדקו את הסימנים החיוניים שלך ויבצעו אולטרסאונד כדי לקבוע כמה מי שפיר נותרו ברחם. הרופא או המיילדת שלך עשויים גם לבצע בדיקת אגן כדי לבדוק אם יש סימנים של זיהום. אם קיים זיהום, ייתכן שתינתן לך אנטיביוטיקה. הרופא או המיילדת שלך גם ידונו איתך באפשרויות שלך. בהתאם למרחק ההיריון שלך, ייתכן שימליץ לך להמתין לתחילת הלידה באופן טבעי או לעבור ניתוח קיסרי.

מהם הסיכונים של המתנה ארוכה מדי לאחר הפסקת מים?

אם אתה מחכה זמן רב מדי לאחר הפסקת מים, קיים סיכון מוגבר לזיהום וללידה מוקדמת. הסיבה לכך היא ששק השפיר אינו מספק עוד הגנה לתינוק. בנוסף, המתנה ארוכה מדי יכולה גם להגביר את הסיכון לצניחת חבל הטבור, כלומר כאשר חבל הטבור מחליק דרך צוואר הרחם ואל הנרתיק. זה יכול להיות מצב חירום מסכן חיים ודורש טיפול רפואי מיידי.

סיכום

הפסקת מים היא מצב חירום רפואי ודורשת טיפול רפואי מיידי. אם אתה חווה הפסקת מים, עליך לפנות לבית החולים בהקדם האפשרי. אם אתה בשליש השלישי שלך, עליך לפנות מיד לבית החולים. אם אתה בשליש השני שלך, עליך לפנות לבית החולים תוך 24 שעות. אם אתה בשליש הראשון שלך, עליך לפנות לבית החולים תוך 48 שעות. לפני היציאה לבית החולים, עליך להתקשר לרופא או למיילדת ולוודא שיש לך תיק ארוז עם כל הפריטים הדרושים לך במהלך השהות.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן