דף הבית » המלצות העורכים » כמה זמן אחרי הפסקת דפו-פרוורה מקבלים מחזור?

כמה זמן אחרי הפסקת דפו-פרוורה מקבלים מחזור?

השאירו פרטים ונחזור מיד:

כמה זמן אחרי הפסקת דפו-פרוורה מקבלים מחזור?

מה זה דפו-פרוורה?

Depo-Provera היא זריקת מניעה ארוכת טווח שניתן להשתמש בה למניעת הריון. זהו אמצעי מניעה המכיל פרוגסטין בלבד, כלומר אינו מכיל כל אסטרוגן. זה ניתן כל 12 שבועות ויעיל ב-99% במניעת הריון.

כמה זמן אחרי הפסקת דפו-פרוורה מקבלים מחזור?

כאשר אתה מפסיק להשתמש ב-Depo-Provera, יכול לקחת עד 10 חודשים עד שהגוף שלך חוזר למחזור החודשי הטבעי שלו. הסיבה לכך היא שההורמונים ב-Depo-Provera יכולים לקחת זמן רב עד שהם יוצאים מהגוף. במהלך תקופה זו, אתה עלול לחוות מחזור לא סדיר, כתמים או ללא מחזור כלל.

למה לצפות לאחר הפסקת Depo-Provera

כאשר אתה מפסיק להשתמש ב-Depo-Provera, הגוף שלך יתחיל להסתגל להיעדר ההורמונים. תהליך זה יכול להימשך מספר חודשים ואתה עלול להיתקל במגוון תסמינים במהלך תקופה זו. אלה יכולים לכלול:

  • מחזור לא סדיר
  • איתור בין מחזורים
  • אין מחזור בכלל
  • שינויים במצב הרוח
  • כאבי ראש
  • רגישות בחזה
  • עלייה במשקל

חשוב לזכור כי תסמינים אלו הם נורמליים ואינם אמורים להוות סיבה לדאגה. כמו כן, חשוב לציין כי ניתן להיכנס להריון בתקופה זו, ולכן חשוב להשתמש באמצעי מניעה חלופיים אם את פעילה מינית.

מתי לפנות לרופא

אם היית מחוץ ל-Depo-Provera יותר מ-10 חודשים ועדיין לא קיבלת מחזור, חשוב לפנות לרופא. הם יכולים לעזור לקבוע את סיבת העיכוב ולספק טיפול במידת הצורך.

סיכום

Depo-Provera היא זריקת מניעה ארוכת טווח שניתן להשתמש בה למניעת הריון. כאשר אתה מפסיק להשתמש ב-Depo-Provera, יכול לקחת עד 10 חודשים עד שהגוף שלך חוזר למחזור החודשי הטבעי שלו. במהלך תקופה זו, אתה עלול לחוות מחזור לא סדיר, כתמים או ללא מחזור כלל. חשוב לזכור כי תסמינים אלו הם נורמליים ואינם אמורים להוות סיבה לדאגה. אם היית מחוץ ל-Depo-Provera יותר מ-10 חודשים ועדיין לא קיבלת מחזור, חשוב לפנות לרופא. למידע נוסף, צפה בסרטון זה על כמה זמן לאחר הפסקת Depo-Provera אתה מקבל מחזור.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן