דף הבית » המלצת הצוות » כמה זמן אחרי הפסקת גלולות מקבלים מחזור?

כמה זמן אחרי הפסקת גלולות מקבלים מחזור?

השאירו פרטים ונחזור מיד:

כמה זמן אחרי הפסקת גלולות מקבלים מחזור?

למה לצפות לאחר הפסקת גלולות למניעת הריון

כאשר אתה מפסיק לקחת גלולות למניעת הריון, אתה עלול לחוות מגוון של שינויים פיזיים ורגשיים. הגוף שלך מסתגל לרמות ההורמונים החדשות, ואתה עלול לחוות תסמינים כמו מחזור לא סדיר, אקנה ושינויים במצב הרוח. חשוב להבין למה לצפות לאחר הפסקת גלולות למניעת הריון כדי שתוכל לקבל החלטה מושכלת לגבי בריאותך.

כמה זמן אחרי הפסקת גלולות מקבלים מחזור?

התשובה לשאלה זו תלויה בכמה גורמים, כולל סוג הגלולה למניעת הריון שנטלת וכמה זמן נטלת אותה. בדרך כלל, זה לוקח בערך חודש עד שלושה לגוף שלך להסתגל לרמות ההורמונים החדשות ולחזור המחזור שלך. עם זאת, חלק מהנשים עשויות לחוות עיכוב ארוך יותר לפני חזרת המחזור.

סוג הגלולה למניעת הריון

סוג הגלולה למניעת הריון שנטלת יכול להשפיע על משך הזמן שלוקח למחזור שלך לחזור. גלולות משולבות למניעת הריון, המכילות גם אסטרוגן וגם פרוגסטין, יכולות לגרום לעיכוב במחזור של עד שלושה חודשים. גלולות פרוגסטין בלבד, לעומת זאת, יכולות לגרום לעיכוב של עד שישה חודשים.

כמה זמן נטלת את הגלולה

ככל שנטלת את הגלולה זמן רב יותר, כך עשוי לקחת זמן רב יותר עד שהמחזור שלך יחזור. אם נטלת את הגלולה במשך זמן רב, עשויים לחלוף עד שישה חודשים עד שהמחזור שלך יחזור.

גורמים אחרים

גורמים אחרים יכולים גם להשפיע על משך הזמן שלוקח למחזור שלך לחזור לאחר הפסקת גלולות למניעת הריון. אלה כוללים את הגיל, אורח החיים והבריאות שלך. לדוגמה, אם את מעל גיל 35, ייתכן שיחלפו זמן רב יותר עד שהמחזור שלך יחזור. אם אתה מעשן, ייתכן שיחלפו זמן רב יותר עד שהמחזור שלך יחזור. ואם יש לך מצב רפואי כגון תסמונת השחלות הפוליציסטיות (PCOS), ייתכן שיחלפו זמן רב יותר עד שהמחזור שלך יחזור.

מתי לפנות לרופא

אם המחזור שלך לא חוזר תוך שלושה חודשים מהפסקת הגלולות למניעת הריון, חשוב לפנות לרופא. הרופא שלך יכול לעזור לקבוע את סיבת העיכוב ולספק טיפול במידת הצורך.

אם אתה רוצה ללמוד עוד על כמה זמן לאחר הפסקת הגלולות אתה מקבל מחזור, בדוק את הסרטון הזה ביוטיוב . למידע נוסף, מצא מידע נוסף בוויקיפדיה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן