דף הבית » בחירות הגולשים » כמה זמן אחרי אדוויל אפשר לקחת אופטלגין? עצה מהמקצוענים

כמה זמן אחרי אדוויל אפשר לקחת אופטלגין? עצה מהמקצוענים

2023-06-23 07:29:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מה זה אדוויל?

אדוויל היא תרופה נוגדת דלקת לא סטרואידית (NSAID) המשמשת להפחתת כאב, דלקת וחום. זה זמין ללא מרשם ומשמש בדרך כלל לטיפול בכאבי ראש, כאבי שרירים, כאבי מחזור וכאבים קלים אחרים. Advil משמש גם להורדת חום.

מה זה אופטלגין?

Opthalgin הוא שם מותג לשילוב של שתי תרופות: איבופרופן ופסאודואפדרין. איבופרופן הוא NSAID, כמו אדוויל, ופסאודואפדרין הוא נוגד גודש. Opthalgin משמש לטיפול בגודש באף, לחץ בסינוסים ותסמיני הצטננות ואלרגיה אחרים.

כמה זמן לאחר נטילת אדוויל אפשר לקחת אופטלגין?

חשוב להמתין לפחות ארבע שעות לאחר נטילת אדוויל לפני נטילת אופטלגין. הסיבה לכך היא ששתי התרופות מכילות איבופרופן, ונטילתן קרוב מדי זו לזו עלולה להגביר את הסיכון לתופעות לוואי.

מהן תופעות הלוואי של נטילת אדוויל ואופטלגין ביחד?

נטילת אדוויל ואופטלגין קרוב מדי זה לזה עלולה להגביר את הסיכון לתופעות לוואי, כגון קלקול קיבה, בחילות, הקאות ושלשולים. זה יכול גם להגביר את הסיכון לדימום בקיבה ובמעיים.

מהן האלטרנטיבות לנטילת אדוויל ואופטלגין ביחד?

אם אתה צריך לקחת גם אדוויל וגם אופטלגין, חשוב להמתין לפחות ארבע שעות בין מנה למנה. אם אתה זקוק להקלה הן בכאב והן בגודש, ישנן חלופות לנטילת שתי התרופות. לשיכוך כאבים, אתה יכול לקחת פרצטמול (טיילנול) במקום אדוויל. Acetaminophen הוא משכך כאבים יעיל שאינו מגביר את הסיכון לדימום בקיבה ובמעיים. להקלה על גודש, ניתן ליטול תרסיס למניעת גודש באף או תרופה למניעת גודש דרך הפה, כגון פסאודואפדרין (Sudafed). תרופות אלו יעילות בהקלה על גודש באף מבלי להגביר את הסיכון לתופעות לוואי.

מתי כדאי לראות רופא?

אם אתם נוטלים אדוויל ואופטלגין וחווים תופעות לוואי כלשהן, כגון קלקול קיבה, בחילות, הקאות או שלשולים, חשוב לפנות לרופא. חשוב גם לראות רופא אם יש לך שאלות או חששות לגבי נטילת אדוויל ואופטלגין יחד.

סיכום

אדוויל ואופטלגין הן שתיהן תרופות יעילות לטיפול בכאב וגודש. עם זאת, חשוב להמתין לפחות ארבע שעות בין מנה למנה כדי להפחית את הסיכון לתופעות לוואי. אם אתה זקוק להקלה הן בכאב והן בגודש, ישנן אלטרנטיבות לנטילת שתי התרופות. אם אתם חווים תופעות לוואי כלשהן או שיש לכם שאלות או חששות, חשוב לפנות לרופא. למידע נוסף, צפו בסרטון זה בנושא.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן