דף הבית » הכי חם » איך יודעים אם העובר התהפך?

איך יודעים אם העובר התהפך?

2023-07-06 02:14:00+02:00
השאירו פרטים ונחזור מיד:

מהי תנוחת עובר?

תנוחת העובר היא הדרך שבה התינוק ממוקם ברחם. חשוב לדעת את מיקומו של התינוק ברחם כי זה יכול להשפיע על תהליך הלידה. התינוק יכול להיות במצב ראש למטה, עכוז או רוחבי. ידיעת המיקום של התינוק יכולה לעזור לך ולרופא שלך לתכנן לידה בטוחה.

איך יודעים אם העובר התהפך?

ישנן מספר דרכים לדעת אם התינוק שלך התהפך ברחם. הדרך הנפוצה ביותר היא באמצעות אולטרסאונד. במהלך בדיקת אולטרסאונד, יוכל הטכנאי לראות את מיקומו של התינוק ברחם. הם יוכלו לדעת אם התינוק הוא ראש למטה, עכוז או רוחבי. דרך נוספת לדעת אם התינוק התהפך היא דרך בדיקה גופנית. במהלך בדיקה גופנית, הרופא שלך יוכל להרגיש את מיקומו של התינוק ברחם. הם יוכלו לדעת אם התינוק הוא ראש למטה, עכוז או רוחבי.

מה עליך לעשות אם העובר התהפך?

אם תינוקך נמצא במנח עכוז או רוחבי, הרופא שלך עשוי להמליץ על ניתוח קיסרי. הסיבה לכך היא שבטוח יותר לתינוק להיוולד באמצעות ניתוח קיסרי אם הוא אינו במצב ראש למטה. הרופא שלך עשוי להמליץ גם לנסות להפוך את התינוק למצב ראש למטה. זה ידוע כגרסה קפלית חיצונית (ECV). זהו הליך שבו הרופא שלך ינסה להפוך את התינוק באופן ידני למצב ראש למטה. הליך זה נעשה בדרך כלל בין השבועות 34 ל-37 להריון.

מהם הסיכונים של ECV?

ישנם כמה סיכונים הקשורים ל-ECV. אלו כוללים:

קרע ברחם

קרע ברחם הוא סיבוך נדיר אך רציני של ECV. זה כאשר הרחם נקרע במהלך ההליך. זה יכול לגרום לדימום חמור ויכול להיות מסכן חיים הן לאם והן לתינוק.

לידה מוקדמת

ECV יכול גם לגרום לצירים מוקדמים. זה כאשר הלידה מתחילה לפני שהתינוק הגיע ללידה מלאה. צירים מוקדמים עלולים לגרום לבעיות בריאותיות לתינוק.

מצוקה עוברית

ECV יכול גם לגרום למצוקה עוברית. זה כאשר קצב הלב של התינוק יורד במהלך ההליך. זה יכול להיות סימן לכך שהתינוק אינו מקבל מספיק חמצן.

דעה אישית

הכרת המיקום של תינוקך ברחם חשובה ללידה בטוחה. אם תינוקך נמצא במנח עכוז או רוחבי, הרופא עשוי להמליץ על ניתוח קיסרי. הרופא שלך עשוי גם להמליץ לנסות להפוך את התינוק למצב ראש למטה באמצעות הליך שנקרא גרסה קפלית חיצונית. להליך זה יש כמה סיכונים, לכן חשוב לדבר עם הרופא שלך על הסיכונים והיתרונות של הליך זה.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן